استایل کابویی

بررسی استایل کابوی یا وسترن یکی از استایل های پرطرفدار امسال را می توان، برگرفته از استایل کابوی یا وسترن دانست. استایلی که درآن از جلیقه های جیر با ریش ریش هایچرمی،بوت های وسترنی چرم،کلاه و پانجو استفاده می شود. از این استایل برای ساخت فیلم ها و سریال معروف بسیاری استفاده شده است. همین موضوع باعث شده است تا این سبک را به یکی از تاثیرگذارترین سبک های دنیای هنر تا به امروز تبدیل کند که علاوه بر سینما و ادبیات،در دنیای مد و فشن هم رد پای آن امروزه به وضوح دیده میشود.

اما در ابتدا اشاره ای داشتیم به این که استایل های وسترن به یکی از استایل های پرطرفدار سال تبدیل شده است، اما به این معنا نیست که شما مانند یک کابوی دهه ۱۹۸۰ لباس بپوشید. بلکه ما در این مطلب به معرفی اجزای استایل وسترن خواهیم پرداخت تا بتوانید با ترکیب کردن جزییات وسترن، از آن به عنوان یک استایل جذاب برای خود استفاده کنید.

معرفی کت های وسترنی وکاربرد شان در استایل امروزی یکی از اصلی ترین لباس های این استایل،همین کت ها است؛کت های جیری که ریش ریش های چرمی و برخی هم نقش مایه های وسترنی دارند. اغلب تکمیل کننده این استایل یک بوت چرمی وسترنی است اما ترکیب این کت با یک نیم بوت ساده و شلوار جین راسته هم استایل خوبی از آب در می‌آید. یک تی شرت ساده سفید هم میتواند پیشنهاد کامل کننده این استایل باشد. با این استایل یا موهایتان را در طرفین ببافید یا آنها را به حال خود رها کنید

بوت ها و کفش های بلند وسترن بوت های بلند وسترن به راحتی می توانند یک سبک مینیمال و کلاسیک را برای شما به وجود بیاورند. در واقع این کفش ها یک استایل تعریف شده برای خود و تمایزی غیر قابل انکار با دیگر کفش ها دارند. این بوت های فوق العاده،زمانی که با یک دامن و یا شلوار جین راسته، شومیز اورسایز ساده و یک دستمال گردن استایل میشوند،یک ترکیب ترندی و بی نقص را برای شما به ارمغان می آورد. ” مهمیز”  هم نام وسیله ای مرسوم در پشت کفش های کابوها می باشد که از آن برای هدایت اسب در هنگام سوارکاری استفاده می شود. بوت های سبک وسترن یا کابوی دارای ویژگی های طاهری زیر می باشند: نوکِ تیزِ کفش ها مدل پاشنه جنس چرم نقش های روی کفش ساق های آزاد و بلند

پانچو و جایگاه اش در استایل امروزی پانچو ها ، پدیده ای تازه در دنیای مد و پوشاک ما نمی باشد بلکه از مدت ها پیش سبک های پاییزی با آن ها تکمیل می شند اما مدل های پانچو های وسترن و کابویی،  انواعی است که پهلوهایشان فاقد دوخت هستند و مثل یک شنل یا شال گردن می‌توان آنها را به روی شانه انداخت. بدون هیچ تردیدی پانچو ها محبوب ترین و پرنفوذترین رکن استایل های کابویی در بین استایل مردم امروزی می باشد. این پانچوها با شلوارهای اسکینی، یک بوت بلند و کیف های چرمی کوچک جذابیت فوق العاده ای را به شما می دهد و می تواند نظر هر بیننده ای را به خودجلب کنید.

 

پیراهن های جذاب کابوی یا وسترن یکی دیگر از آیتم های جذاب استایل وسترن، پیراهن هایی با طراحی هایی جذاب در دوریقه، جلو سینه و پشت پیراهن می باشد. این طراحی بیشتر در لباس های مردانه دیده می شود. پیراهن های سبک کابوی دارای یک ویژگی ثابت دیگر نز هستند; پیراهن های وسترن یا کابوی همیشه آستین های بلندی دارند. در مدل های امروزی و یا لاکچری تر لباس های وسترن شاهد طراحی هایی همچون تکه دوزی چرم و جیر، گلدوزی و ریش ریش هایی بر سر آستین و سرشانه هستیم.

تاریخچه استایل کابوی یا وسترین چیست؟ سرآغاز سبک و استایل کابوی را می توان به قدرت، کشور اسپانیا نامید. کابوی یا وسترن تنها یک استایل پوشاک نمی باشد، بلکه از لحاظ فرهنگی در کشور اسپانیا، نوعی زندگی و رفتار به حساب می آید که مثال راحت تر آن را می توان ، لوتی های قدیم تهران مثال زد. با توجه به این که منشا اولیه این استایل از کشور اسپانیا شکل گرفته است اما بعد از مدتی در آمریکا رواج پیدا کرد. به طوری که تعداد پیش از قرن نوزدهم میلادی بزرگتین جمعیت گاوجران ها در اسپانیا مستقر بودند. تا اینکه در سال های پایانی دهه ۱۸۰۰ میلادی، گاوچران های مکزیکی به غرب مهاجرت کردند. این کابوهای مکزیکی جمعیت گسترده ای را در غرب تشکیل دادند و استایل متفاوتی نیز نسبت به کابوهای اسپانیایی داشتند. به همین تدریج و پس از صرف مدتی، سبک و استایل های کابوی به سرعت در آمریکا گسترش یافت.

اکسسوری های استایل کابوی: استایل کابوی، گاوچرانی یا وسترن نیز مانند دیگر استایل ها از اکسسوری های بسیار خاصی برخوردار هستند که به نوعی هویت این استایل ها را نشان می دهد. همانطور که شاید متوجه نیز شده باشید، کلاهای کابوی یا اسب سواری از مهم ترین اکسسوری های این سبک شناخته می شود. دستمال گردن های طرح دار با رنگ های معمولا شاد از دیگر اکسسوری های این استایل به حساب می آید که در دور گردن به صورت طرح دار بسته می شود. این دستمال های گردن در گرمای بیابان ها هنگام اسب سواری به عنون عرق گیر نیز استفاده می شود. کمربند های چرمی و ساده نیز دیگر اکسسوری یک گاوچران بوده است.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: