استایل کلاسیک انتخابی برای همه

استایل کلاسیک و تعریف آن

هر چیز کلاسیک، از فیلم و کتاب گرفته تا مُد، ماندگار است و به زمان و مکان خاصی تعلق ندارد. استایل کلاسیک استایلی است که برای تمام فصول و مورد قبول تعداد زیادی از مردم است. استایل کلاسیک استایلی است که شما مطمئن هستید سال دیگر نیز قابل استفاده و مورد پسند هستند. به عنوان مثال کفش‌های ساده همیشه روی مد هستند ، مناسب تمام فصول‌ بوده و هر سال می‌توانید آن‌ها را در استایل خود استفاده کنید. در صورتی که یک استایل ساده با پارچه‌های خوب و کفش و کیف چرم را می‌پسندید این استایل کاملا مناسب شماست. افرادی که استایل کلاسیک دارند، برای جلب توجه دیگران لباس های پر زرق و برق و برهنه نمی‌پوشند. ظاهر ساده،قدرتمند و با عتماد به نفس بالا دارند.  همین المانها موجب می شود مورد توجهِ دیگران قرار بگیرند. طرفداران این سبک ، حس اعتماد و قدرت را به دیگران القا می‌کنند.

در استایل کلاسیک طرح های شلوغ رنگارنگ و متنوع جایی ندارند. لباس کلاسیک، باید راحت باشد بنابرین داشتن یک استایل کلاسیک نیازمند صرف هزینه زیادی برای خرید کیف، کفش، دامن،پالتو و اکسسوریهای ساده ولی لوکس است. زیرا همین راحتی به لباس شما جلوه میبخشد و باعث میشود حتی لباس های ارزان قیمت نیز، گران و ارزشمند به نظر برسند.

جنس پارچه اغلب از پارچه‌های لطیف مانند ابریشم، ترمه و مخملی  با کیفیت و نسبتا گران قیمت است. از پارچه‌های سخت، کشی و چسبان استفاده نمی‌شود. طرح و چاپ‌های کم از ویژگی‌های دیگر این سبک است. استفاده از طرح‌های گلدار بسیار نادرست و از چاپ بر روی پارچه‌های این سبک از لباس‌ها نیز استفاده نمی‌شود. هم رنگ و طرحهای موجود در استایل کلاسیک خیلی ملایم و طبیعی هستند. برای خانمها اگر از توری در لباس استفاده شود جنس آن نرم و ساده است و این خصوصیت در برش و طرح لبه‌های لباسها هم به کار میرود.

در استایل کلاسیک خیلی کم از طرح‌های موج‌دار و چین‌دار استفاده می‌شود و در کل چیز خاصی در پوشاک و جواهرات شما نباید برجسته باشد و خیلی جلب توجه کند. به طور کلی یک ریتم ملایم ، کلاسیک و ساده در پوشش شما یک استایل ناب کلاسیک را میسازد.
پالت رنگ استایل کلاسیک رنگ‌های مشکی، سرمه‌ای، یشمی، زرشکی، سفید و رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، طوسی و رنگ‌های نود مانند قهوه‌ای، کرم، بژ در این استایل بسیار محبوب است. اکسسوری های مناسب یک استایل کلاسیک ،وسایل تزئینی ساده ای هستند که در عین حال جلوه ی زیبایی دارند. بند ساعت سیلیکونی، حلقه های ساده‌ی انگشتری، ساعت های ورزشکاری، قدم شمار های رنگارنگ، عینک آفتابی های اسپرت و شیک و کلاسیکِ wayfarer و Aviator وسایلی هستند که هم کاربردی بوده و هم تناسب یک استایل کلاسیک را حفظ میکنند.
کفش‌های مناسب استایل کلاسیک یکی از مهم‌ترین آیتمهای مورد استفاده در این استایل است. کفش‌هایی که به طور کلی به چند دسته تقسیم میشود ولی در سالهای اخیر استقبال از کفش های صاف و بدون پاشنه و صندل ها در بین خانمها و مدلهایی از کفشهای راحتی در بین آقایان  افزایش پیدا کرده است. کفش های مناسب این استایل اسنیکر، چکمه، کفش های موکازین (moccasins) هستند. طی یک تحقیق ، کفش های اسنیکر در دو دهه اخیر جزو پر طرفدار ترین کفش های ورزشی هستند و این نشان میدهد که ظاهر کفش ها اهمیت بیشتری نسبت به کارایی آن پیدا کرده است.

تناسب را رعایت کنید فهرستی از ویژگی‌های مناسب برای این سبک را گفتیم ولی لازم نیست که تمام این ویژگی‌ها را یکجا داشته باشیم. نکته این است که یکی دو تا از این ویژگی‌ها را در کنار سایر موارد انتخاب کنید. مثلاً اگر شال می‌پوشید پیراهن شما می‌تواند فیت باشد  ولی نه به اندازه‌ای که کاملا به بدنتان بچسبد. باید لباسی که میپوشید طوری باشد که شما در آن احساس راحتی کنید و از جزئیات و اکسسوری در استایل خود لذت ببرید.

در مجموع باید گفت استایل کلاسیک چیزی ست که نه تنها در همه جا کاربرد داشته و میتوانید از آن استفاده کنید ، علاوه بر آن به شما ظاهری شکیل و با اعتماد به نفس میدهد که شاید در کمتر استایل دیگری بتوانید آن را تجربه کنید.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: