استایل هنری یا Artistic

استایل هنری

شاید بارها اسم لباس پوشیدن شخصی، اصطلاح تیپ هنری یا استایل هنری به گوشتان خورده باشد. از آنجایی که ممکن است عموم مردم درباره تک تک استایل‌ها اطلاعات دقیقی نداشته باشند بسیاری از سبک‌ ها را هنری دانسته  و در مواردی سبک سنتی ( traditional ) را با سبک هنری یکی میدانند. هنری‌ ها به شیوه‌ ای متفاوت از جامعه لباس می‌ پوشند و شاید همین باعث شده تا هر ترکیب متفاوتی هنری نامیده شود.

طرفداران این استایل اغلب هنرمندانی هستند که با توجه به رشته‌ هنری، سبک کاری و نگاه شخصی‌ خود ترکیب‌ های هنری متفاوتی در لباس پوشیدن خود میسازند، این گروه الگوی هنر دوستانی هستند که ممکن است اصلا هنرمند حرفه‌ ای نباشند، ولی به خاطر علاقه به هنر یا هنرمند خاصی سبک لباس پوشیدن هنری را انتخاب کرده‌ باشند. علاوه بر آن ، گاهی افرادی که ارتباطی با هنر ندارند و علایق غیر هنری دارند هم به استایل هنری علاقه‌ مند می‌ شوند و در برخی موقعیت‌ ها از این سبک لباس پوشیدن استفاده می‌ کنند. استایل هنری نمایانگر خلاقیت مستقل شخص است و هنری استایل‌ها می‌خواهند با لباس‌ هایی که می‌ پوشند نوع نگاه و باورهای خودشان را به جامعه نشان دهند.

سبک هنری می‌تواند از فردی به فردی دیگر کاملا متفاوت باشد چرا که ایده و خلاقیت افراد در هنر هیچ‌گاه یکی نبوده و این همان دلیلی است که باعث ‌می‌شود هنری‌ ها سبک خاص خود را بسازد. طرفداران استایل هنری اکثرا المانهای سنتی را دنبال نمی‌ کنند و گاهی نوآوری های جدید ارائه میکنند و روندی کاملا مجزا از جریان صنعتی مد پیدا می‌کند. امروزه همه هنر ها می‌ توانند الهام‌ بخش طراحان باشند و همه از آنها الهام بگیرند. طراحان مشهوری همچون السا‌اسکیا پارلی و الکساندرمک‌ کوئین از هنرمندانی هستند که سعی داشته‌ اند ، پیوند مد و هنر را همواره زنده نگه دارند و لباس‌‌ ها را به آثار ارزشمندی بدل کنند.

قبل از هر چیز باید ذائقه هنری خودتان را پیدا کنید، مطیع صنعت مد نباشید و با جسارت تمام سبک خود را تعریف کنید. اگر اهل لباسهای رنگی و تنوع هستید و در لباس پوشیدن خلاقیت دارید قطعا استایل هنری را انتخاب کنید.‌ شاید سطحی و عام به نظر برسد که کسی تنها از روی ظاهر شما را بشناسد اما مطالعاتی که بر شناخت تجسمی صورت گرفته نشان می‌دهد که طرز لباس پوشیدن ما بر درک افراد از روحیات‌ ما بسیار تاثیر زیادی دارند. هنری‌ ها درگیر جریان مد نمی‌ شوند و اجازه نمی‌ دهند که جدید ترین مجموعه‌ یک برند لوکس استایل آن‌ ها را به سمت ترند جدید سوق بدهد. آن‌ ها اغلب لباس‌ های دست‌ دوز می‌ پوشند که گاهی توسط خودشان طراحی یا دوخته شده باشند. تزئینات روی لباس‌ های هنری هم کار دست خود آن ها یا هنرمندان محبوب آن‌ هاست. نقاشی روی پارچه، چاپ‌ های دستی، لباس‌ های بافته شده، قلاب بافی و دوخت‌ های سنتی همه تزئیناتی است که بر روی لباس‌ های هنری قابل مشاهده هستند.هنری‌ های به لباس‌ هایی با الیاف طبیعی علاقه ‌دارند و از آنجایی که اکثرشان طرفدار حقوق حیوانات هستند ، چرم مصنوعی را به نمونه طبیعی آن ترجیح می‌ دهند.

در ترکیب هنری، از مدل مو گرفته تا طراحی کفش‌ ها بر اساس مدل ذهنی خاص هر فرد انتخاب می‌ شود و به همین خاطر ویژگی‌ هایی کلی برای این استایل در نظر گرفته می‌ شود. اغلب لباس‌ های راحتی می‌ پوشند و در بیشتر موقعیت‌ ها استایل ماکسیمالیستی دارند. حتی در موقیعت‌ های نسبتا رسمی هم به سبک خودشان رسمی هستند، مثلا اگر قرار باشد در مراسمی رسمی کت‌ و شلوار بپوشند در رنگی غیرمتعارف همچون بنفش یا نارنجی را انتخاب می‌کنند.

گاهی لباس‌ های کاملا نو را از همان ابتدا به سبک روحیات و هنرشان تغییر شکل می‌دهند، مثلا شلوار های جین را نقاشی و مجددا طراحی می‌ کنند یا با تکه دوزی و گلدوزی آن‌ ها را تزئین می‌کنند. همان قدر که به رنگارنگ پوشیدن علاقه‌ مندند، ترکیب‌ های مشکی، خاکستری و خنثی هم استفاده میکنند و ممکن است برای رویداد های کاملا رسمی استایل مونوکروم مشکی را با اکسسوری‌ های رنگی و هنری هماهنگ کنند. اگر فردی علاقه‌ مند به استایل هنری ، جسارت پوشیدن لباس‌ های خلاقانه و خاص را نداشته باشد می‌ تواند اکسسوری‌ های متفاوت و جذاب هنری را با لباس‌ های ساده و تک رنگ ست کند. اکسسوری‌ های چوبی، بافتنی، فلزی و پارچه‌ ای بخشی از این آیتم‌ های زیبا و محبوبند. کلاه یکی از تکه‌ های محبوب در استایل هنری است، کلاه های لبه پهن یا کلاه های پشمی ، بسیار در ترکیب استایل هنری می‌ بینید.جلیقه، کمربند و شال گردن هم دیگر قسمت های پرکاربرد و مورد علاقه یک هنری استایل است و به طور کلی به مجموعه استایل آن ها از لایه‌ های بسیار و متفاوت تشکیل شده است.

استایل هنری ، استایلی است که همه میتوانند از آن استفاده کنند ، فقط باید منبع الهامی داشته باشید که اینترنت و اینستاگرام (!) گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: