راهنمای داشتن یک استایل کژوال !

استایل کژوآل

یکی از مورد قبول ترین و پرکاربردترین استایلهای موجود در دنیای مد و فشن استایل کژوال است. می توانیم بگوییم که این استایل شامل لباس هایی می شود که برای انجام کارهای روزمره استفاده میشوند و در کنار اینکه بسیار راحت می باشند، به هیچ وجهه حالت رسمی ندارند. کژوال یعنی استایلی که شما با پوشیدن آن احساس راحتی میکنید. در استایل کژوال برای ست کردن لباس ها ، نیاز به وقت و حساسیت خاصی نیست. اکثر اقلام موجود در کمد لباس شما در این استایل قایل استفاده هستند. به طور مثال کت و شلوار با پیراهن گلدار میتواند یک استایل کژوال را بسازد. مهم ترین عناصر سازنده یک استایل کژوال شامل: تی شرت، شلوار جین، کفش کالج، کفش کتانی، هودی و اکسسوری ها خاص است.

استایل کژوال برخلاف دیگر استایل ها مانند استایل مینیمال تاریخچه مبهمی داشته و کسی سرآغاز دقیق آن را نمیداند اما در این بین دو گمانه زنی سرچشمه آن را حدس میزنند. نظریه اول می گوید که بومیان یک روستا در منطقه اسکاندیناوی علاقه زیادی به راحتی در لباس پوشیدن داشتند و از همین منطق استفاده کردند و به نوعی استایل کژوال از خرده فرهنگ روستایی اسکاندیناوی سرچشمه گرفته است. برخی دیگر نیز می گویند که پیدایش این سبک به دوستداران لباسهای ورزشی مرتبط است. محصولاتی از قبیل تی شرت ، کفش های ورزشی و اکسسوری که در قرن گذشته بیشتر وسایلی بودند که ورزشکاران از آنها استفاده میکردند بخش جدانشدنی استایل کژوال امروز هستند.

اما سراغ المان هایی میرویم که با استفاده از آنها میتوان یک استایل زیبا و کژوال ساخت :

تی شرت

هر فردی باید در کمد لباسش یک تی شرت ساده و جذاب داشته باشد. یک تی شرت ساده می تواند استایل شما را تا حد زیادی شبیه به استایل کژوال نزدیک کند. رنگ تی شرت را می توانید از بین رنگ هایی مانند سفید، طوسی و مشکی انتخاب کنید. برای اینکه از تی شرت ها در فصل های سرد سال نیز بتوانید بهترین استفاده را داشته باشید بهتر است از یک کت چرم ، یک هودی شیک یا حتی بارانی های گرم استفاده کنید.

شلوار

شلوارهای جین قسمت جدانشدنی استایل کژوال هستند ولی شلوارهای کتان و راحت هم میتوانند انتخابهای مناسب و متنوعی باشند. در به کار بردن طیف رنگ شلوارها هم دست شما آزاد است. از شلوارهای جین روشن تا شلوارهای کتان و راسته تیره رنگ.

کفش

بهترین گزینه برای یک استایل روزمره کتانی های با کیفیت و راحت است. این کفش های علاوه بر اینکه استایل شما را تضمین می کنند در طول روز احساس راحتی و سبکی را به شخص میدهند. البته کفشهای جیر و چرمی هم میتوانند با بقیه اجزای استایلتان ست شده و ترکیبهای جالبی بسازند.

به تمام موارد بالا ، اکسسوری هایی مانند ساعت های مچی، دستبند های چرمی و عینک های دودی را هم اضافه کنید. اقلامی که هرچند اغلب ساده هستند ولی از اهمیت بالایی برخوردارند.

پارچه مناسب برای استایل کژوال اغلب‌ نرم و لطیف است به این معنی که با لمس کردن پارچه به خوبی لطافت و نرمی آن را زیر انگشتانتان احساس می‌کنید. پارچه‌های کژوال کمی خاصیت کشی داشته ، مانع حرکت راحتِ دست و پا نشده و آزاد است. این پارچه ها باید قابلیت شست‌وشوی بالایی داشته باشند، چون شخصی که از آنها استفاده میکند معمولاً مدت زمان زیادی را با آن‌ها سپری میکند. پارچه‌هایی مانند جین، کتان، پنبه، پارچه‌های‌ کشباف و… می‌توانند انتخابی مناسب برای لباسهای این استایل باشند.

 

 

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: