حرکت جنجالی مدل برند گوچی

مدل معروف برند گوچی ضمن انجام اقدامی غافل‌گیرکننده در فشن‌شوی این برند، طراحی‌های جدید گوچی را شرم‌آور توصیف کرد. جنجال آفرینی، یکی از امور معمول خانه مد ایتالیایی گوچی به حساب میاد. اما خیلی کم پیش می‌آید که یک مدل لباس بخواهد عیب یا خرده‌ای از این برند تجاری بگیرد، مدلی که خود جزئی از سیستم برند گوچیه و لباس هایش را بپوشد و روی استیج قدم بزند.

بنا به گزارش ایندیپندنت انگلستان، یکی از مدل‌های گوچی نسبت به ایده نمایش لباس‌های الهام گرفته شده از “لباس دیوانه ها” در مجموعه لباس‌های بهار- تابستان ۲۰۲۰ در هفته مد میلان اعتراض کرد. در طول نمایش اخیر گوچی، دختران مدل روی سکوی نمایش با لباس‌های سفیدی که به وسیله کمربند‌های زیادی متمایز می‌شد، به چشم می‌خوردند. شبیه لباس‌هایی که در کلینیک‌های روانی برای بیماران و بستن دیوانگان استفاده می‌کنند.

خانم “عایشه تان جونز” مدل لباس از این حرکت منزجر شد و کف دستانش نوشت: “سلامت روانی مد نیست”، و آن را به حضار نشان داد؛ و پس از پایان نمایش، فیلمی را در پیج اینستاگرامی اش منتشر کرد و نوشت که او به عنوان یک انسان پیش از این دچار مشکلات روحی و روانی شده بود و طراحی‌های جدید گوچی را شرم آور توصیف کرد.

او نوشت: به عنوان یک هنرمند و مدل لباس با چالش‌های ویژه‌ای مرتبط با سلامت روانی مواجه شده ام، به علاوه افرادی از خانواده و دوستانم به افسردگی، اختلال دو قطبی و یا شیزوفرنی دچار شده اند، آزار دهنده است که برند بزرگی مثل گوچی برای یک لحظه مد گذرا این تشابه را انجام دهد.

او گفت:

اقدام زشتی است که گوچی از طراحی شبیه لباس بیماران روانی استفاده می‌کند،

او برند گوچی را به سوء استفاده از لباس این گروه در جهت اهداف سرمایه داری که امروز جهان شاهد آن است، متهم کرد و افزود مدل‌های جدید لباس جدید گوچی شرم آور و فاقد عنصر خیال در طراحی هستند.از سوی دیگر گوچی با صدور بیانیه‌ای به اتهامات خانم جونز پاسخ داد و با نمادین توصیف کردن لباس‌ها گفت که این لباس‌ها برای فروش طراحی نشده اند و طراح آن آقای الیساندرو میشل آن‌ها را به عنوان طرح شخصی و برای نمایش دیدگاه‌های منحصر به فرد خود به نمایش گذاشت.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: