هفته های مد به صورت آنلاین

صدها طراح مد، مجموعه های پاییز و زمستان ۲۰۱۴ را در هفته مد نیویورک به نمایش گذاشته اند، اما همه این نمایش ها، امسال روی صحنه های معمول انجام نشده است. این روزها فصل نمایش مجموعه های مد است و پس از هفته مد نیویورک، هفته های مد لندن، پاریس و میلان از راه می رسد که نزدیک به ۵۰۰ طراح و بیش از ۲۰۰ هزار بازدیدکننده، خریدار و خبرنگار را به خود مشغول می کند.

اما نکته قابل توجه در هفته مد ۲۰۱۴، رویکرد نام های کم تر شناخته شده دنیای مد به دنیای دیجیتال است. این طراحان که به دنبال جلب توجه طیف وسیع تر مخاطبان به ویژه جوان ترها هستند، از طریق نمایش آنلاین مجموعه های خود، هزینه بسیار کم تری نیز متقبل می شوند.

شرکت در برنامه های معمول هفته های مد و استخدام مدل و آرایشگر و از این قبیل برای شرکت های طراح لباس تا ۱۰۰ هزار دلار هزینه دارد که برای شرکت های نوپا و جویای نام رقم بالایی است. یکی از این طراحان جویای نام “راشل روی” نام دارد. او از سال ۲۰۰۵ وارد این صنعت شده و امسال در نمایشی دیجیتالی، شوی لباسش را به صورت زنده و آنلاین در روز ۱۴ فوریه به نمایش گذاشت. افزودن تصاویر پشت صحنه، مصاحبه ها و از این قبیل به نمایش مد، امکاناتی است که نمایش آنلاین مد لباس را جذاب می کند

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: