هفته مد کاملا دیجیتالی

قبل از بازگشت به یک رویداد فیزیکی در ماه سپتامبر ، هفته مد دیجیتال پاریس امروز با خلاقیت در خط مقدم و زیرمجموعه فروش آغاز به کار می کند. قبل از باز شدن مرزها در سرتاسر اتحادیه اروپا ، اسپنسر فیپس طراح مقیم پاریس اجازه رفتن به اسپانیا و فیلمبرداری از مجموعه مردان بهار / تابستان ۲۰۲۱ را دریافت کرد. مجموعه ای که او در زمان قرنطینه طراحی کرده است از وسترن الهام گرفته شده است و مناظر اسپانیایی نزدیکترین مکان به غرب آمریکا بود که فیپس ، متولد سانفرانسیسکو ، می توانست بدست آورد.

در حالی که دوستان او به عنوان بازیگر در صحنه حضور داشتند دستیار وی فیلم را کارگردانی کرد. فیپس با اشاره به اینکه یک تی شرت سفید در یک فیلم می تواند به راحتی نمادین شود ، می گوید:

“خنده دار است که شما چگونه متفاوت از اجرای نمایش سبک دهی می کنید.”

فیلم مهارت جدیدی برای طراحان مد است که در اولین هفته کامل دیجیتال مد پاریس شرکت می کنند. به دلیل همه گیری کرونا Fédération de la Haute Couture et de la Mode ، نهاد حاکم بر مد فرانسه ، هفته مد مردانه SS21 را که قرار بود ۲۳ تا ۲۸ ژوئن برگزار شود ، به یک رویداد دیجیتالی تبدیل کرده است ، از ۹ تا ۱۳ جولای. یک جایگزین دیجیتالی برای نمایش های Couture از ۶ ژوئیه تا ۹ ژوئیه برگزار می شود. پاسکال موراند ، رئیس اجرایی Fédération de la Haute Couture et de la Mode ، می گوید:

“این یک جایگزین نیست ، بلکه چیز جدیدی است.”

نمایش های دیجیتال پاریس بخشی از انتقال صنعت گسترده به بازآفرینی نمایش مد آنلاین از طریق مشارکت با سیستم عامل های دیجیتال مانند YouTube ، Google ، Instagram و آژانس چینی Hylink است که از طریق آن با WeChat ، Weibo و Little Red Book همکاری می کنند. میلان نیز از ۱۴ تا ۱۷ ژوئیه دیجیتال می شود ، در حالی که باربری وعده داده است یک نمایش فیزیکی ترکیبی دیجیتال در ماه سپتامبر با مزایای تولید در مقیاس بزرگ، که به صورت مجازی نشان داده شده است را به اجرا در بیاورد. هنوز هم راست و ریست کردن آن بسیار دشوار است: هفته مد دیجیتال لندن در ماه ژوئن ، با هدایت شورای مد انگلیس ، نظرات مختلفی را دریافت کرد اما نتوانست توجه زیادی را با روش آنلاین به خود جلب کند. کاهش وزن تغییر به سمت دیجیتال بازگشت نزدیک نمایش های حضوری است که قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود. در حالی که هفته مد SS21 نیویورک به یک رویداد دیجیتالی سه روزه خلاصه شده است ، برگزارکنندگان در میلان و پاریس اعلام کرده اند که نمایش های فیزیکی مد در ماه سپتامبر برمی گردند.

خودی ها می گویند رقمی سازی هفته مد با از دست دادن احساسات همراه است. برای طراحان کوچکتر که به دنبال تاخیر در قفل شدن و مشکلات جریان نقدی عجله دارند تا مجموعه هایی تولید کنند ، تولید یک فیلم دیجیتالی یا ارائه یک چالش اضافی را ایجاد می کند. اما رویدادهای دیجیتال فرصتی را برای دستیابی به مخاطبان جدید و کاوش در روش های جدید نمایش مجموعه فراهم می کند. بنجامین سیمناوئر ، استاد م Instسسه Français de la Mode ، که بر محتوای دیجیتالی این رویداد نظارت می کند ، می گوید:

“حتی اگر نقش تجاری هفته مد لزوماً برآورده نشود ، این مسئله در مورد تداوم عملکردهای هفته مد پاریس است.”

برای رویدادهای دیجیتالی آن ، برگزارکنندگان هفته مد پاریس یک پلت فرم آنلاین را تشکیل دادند که شامل یک بخش تقویم است که در آن فیلم های خانه ها زندگی می کنند ، یک بخش مجله ، یک بخش “رویداد” که میزگردها و کنسرت ها را ارائه می دهد ، یک بخش تجاری و “کره” ”، یک نمایشگاه ویژه مجازی برای طراحان جوان که با مشارکت Le New Black ، یک نمایشگاه تجارت آنلاین پیشگام انجام شده است. دستورالعمل های شرکت شامل ارسال فیلمی بیش از ۲۰ دقیقه است که مجموعه SS21 را ارائه می دهد یا مارک تجاری یا روند خلاقیت را بیان می کند. غیر از این ، این کارت کارت است. رنه سلستین ، بنیانگذار شرکت تولید نمایش مد OBO ، می گوید:

“خانه ها در حال پخش هستند.” “

به این ترتیب ، آنها با چندین دوربین به صورت زنده پخش می شوند ، میکس می کنند ، با کارگردانان صنعت فیلم یا هنر همکاری می کنند.” Louis Vuitton ، Loewe ، Dior Homme ، Dries Van Noten ، Berluti ، Hermès و Lanvin در هفته مردان دیجیتال پاریس نمایش داده می شوند ، در حالی که افراد غایب عبارتند از Givenchy ، Studios آکنه ، Ami و Valentino. برخی از دلایل: جیوانچی به تازگی از یک طراح جدید نام برده است. والنتینو تصمیم گرفت در ماه سپتامبر مجموعه مردان خود را در کنار زنان به نمایش بگذارد و استودیو آکنه قبلاً این مجموعه را به صورت دیجیتالی به خریداران فروخته است. طراحان می گویند تجربه برپایی نمایش دیجیتال منجر به استفاده از رسانه های خلاقانه جدید شده و از بینش درباره طراحی و مجموعه ها به دست آمده است. اولیویه روستینگ ، مدیر خلاق Balmain ، از اندرو ماکادسی ، مدیر هنری پشت فیلم های بیانسه ، برای ضبط نمایش فیزیکی که هفته گذشته در یک قایق روی صحنه برد ، بهره برد. این ویدئو در ۱۱ ژوئیه به عنوان بخشی از برنامه طراحی هفته مد پاریس پخش می شود. روستینگ توضیح می دهد:

“ما افراد مختلفی مانند اندرو را وارد کار می کنیم تا کارهای پس از تولید را یکپارچه کرده و آن را دیجیتالی کنیم.”

این نمایش شامل اجراها و ارائه برخی از قطعات آرشیو Couture و برخی از کارهای اخیر Rousteing بود. طراح مجموعه مردانه SS21 خود را در کنار زنان در ماه سپتامبر به نمایش می گذارد. او می گوید:

“من هنوز امیدوارم که مشتریان و مطبوعات بتوانند در ماه سپتامبر سفر کنند و نمایش من را ببینند.”

با توجه به اینکه همه سفرهای آمریکایی ها به اتحادیه اروپا هنوز ممنوع است ، این باید منتظر بماند. دیگران نیز در حال ارائه زودهنگام هستند. هرمس توضیح داد که این کار را قبل از PFW انجام داده است فقط به این دلیل که این روز هنرمند فقط در دسترس بوده است. هرمس در ۵ جولای و با همکاری هنرمند سیریل تست ، با پخش مجدد برنامه ریزی شده برای ۱۲ جولای ، اجرای زنده ای را بدون مخاطب روی صحنه برد. جاناتان اندرسون مجموعه خود را برای مارک JW Anderson خود در ۲ جولای در یک ویدیو در وب سایت و حساب اینستاگرام این برند ارائه داد. وی در یک فیلم ویدئویی ۱۲ دقیقه ای در دفتر کار خود ، بدون مدل ، با الهام از خلاقیت های خود ، تصاویر را به دوربین نشان داد.

“این ایده یک کار خدایی است که سعی دارد خلاقانه در اطراف راه حل ها کار کند تا بتواند چیزی را ارائه دهد. من فکر می کنم حفظ حرکت برای ما بسیار مهم است. “

آندرسون به بینندگان گفت. ویدیوی دیگری در تاریخ ۹ ژوئیه از پلتفرم دیجیتال پاریس پخش خواهد شد.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: