نکات مهم در مورد هفته مد نیویورک

هفته مد نیویورک نیویورک که یکی از بزرگترین شهر های دنیاست محل برگزاری هفته مدبه صورت سالانه و یکی از۴ شهر بزرگ مد است و در کنار شهرهای میلان ایتالیا، پاریس فرانسه ، لندن انگلستان  بین ماه های فوریه و سپتامبر هفته مد برگزار میشه. هفته مد نیویورک به مدت ٧تا ٩ روز برگزار میشه.

لباس های برند های مختلف به عموم مردم ، رسانه ها و گزارشگرها و خریداران بزرگ نشان داده میشه. کنسولگری طراحی لباس امریکاcouncil of fashion designers of americad ، مرکزی را برای ارائه لباس ها در سال ١٩٩٣ انتخاب کردن و نام این مراسم را هفته مد نیویورک قرار دادن در حالی که از سال ١٩٨٠ به بعد لندن در حال برگزاری این چنین مراسمی بود و به عنوان هفته مد لندن نام گرفت.

از سال ١٩۴٢برگزاری مراسم مخصوص به لباس و مد در حال برگزاری بود در حالی که نام آن هفته رسانه نام داشت ! در نیویورک مراسم های زیادی در هفته مد برگزار میشه که بخشی از آن به صورت مستقل و غیرانتفاعیه و بخش دیگر آن به وسیله اسپانسرها برگزار میشه.

هفته مد نیویورک  شامل :

  1. هفته مد المپیا،
  2. هفته مد مرسدس بنز ،
  3. هفته مد مید.
  4. هفته مدهایی هم که غیر انتفاعی هستند توسط آژانس های بزرگی چون ای ام جی IMG ، و اف تی ال مودا FTL Moda برگزار میشه

که هردوی این مؤسسات  در صنعت تربیت و معرفی مدل های مطرح دنیا نیز فعالیت دارند . هفته مد نیویورک درآمدی بالغ بر ٨٨٧ میلیون دلار داره. اولین هفته شو نیویورک در سال ١٩۴٣ توسط النور لمبرت تشکیل شد تا حواس ها را از هفته مد پاریس که در جنگ جهانی دوم قرار داشت به خود جذب کند و طراحان و علاقه مندان در طول جنگ نمی توانستند به فرانسه برای دیدن کارها سفر کنند و به دلیل جلب توجه اهل رسانه ،هفته رسانه نام گرفت ولی شو لباس درآن هفته برگزار میشد.این مراسم موفقیت بزرگی کسب کرد و توانست مجلاتی چون ووگ را که تا آن زمان پر از طراحی های فرانسوی و پاریس بود را به خود اختصاص داد.

امروزه رسانه ها و افراد مشهور مثل بازیگران، خواننده ها و مجریان تلویزیون و سرمایه داران بزرگ از طرف برند ها به شو دعوت میشن و بلاگرها گاهی از طرف خود برند ها دعوت میشن ولی اگر بخواهید به صورت مستقل به این شو ها بروید ممکنه بتوانید صندلی در ردیف های آخر با قیمت ٨٠ دلار بگیرید و این قطعی نیست چون از طرف کنسول گری باید دعوت شوید!

همچنین میتونین اگر محل زندگیتون به محل برگزاری هفته مد نزدیکه به صورت داوطلبانه برای کمک در پشت صحنه اقدام کنید. لباس های هفته مد نیویورک اسپرت ، خیابانی و کژوال هستند در صورتی که در هفته مد میلان و یا پاریس لباس ها بیشتر کوتور و ردی تو ور هستند و یا در لندن که معرفی طراحان جدید و لباس های تولید عمده برند هاست.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: