هفته مد میلان ۲۰۱۹

حالا نوبت به هفته ی مد میلانه جایی که مد را متعلق به خود می داند و برترین طراحان جهان در این رویداد نتیجه تلاش تیم خود را به معرض دید می گذارند. راستش همه چیز در این هفته مد  عادی در حال گذر بود که بطور ناگهانی یک روز قبل از فشن شوی کالکشن FENDI ، آقای لاگرفیلد دار فانی را وداع گفته و سیل عظیمی از عاشقان مد و طرفداران FENDI را غم زده و افسرده کرد. حدود ۶۰ برند در این هفته مد حضور داشتند که ما به بررسی برخی از آن ها خواهیم پرداخت. و اما برندهای شرکت کننده  :

 1. ALEXANDRA MOURA
 2. ,    ULTRACHIC
 3. ,    ATSUSHI NAKASHIMA
 4. ,    CHRISTIANO BURANI
 5. ,    CHIKA KISADA
 6. ,    UJOH
 7. ,    MARIOS
 8. ,    LAURA BIAGIATTI
 9. ,    ANTONIO MARRAS
 10. ,    STELLA JEAN
 11. ,    ICEBERG
 12. ,    MSGM
 13. ,    ETRO
 14. ,    FRANCESCA LIBERATORE
 15. ,    SPORTMAX
 16. ,    BOTTEGA VENETA
 17. ,    MAX MARA
 18. ,    MONCLER
 19. ,   JIL SANDER
 20. ,    N 21
 21. ,    ANGEL CHEN
 22. ,    GIORGIO ARMANI
 23. ,    GCDS
 24. ,    MISSONI
 25. , AGNONA
 26. ,    CIVIDINI
 27. ,    PHILSOPHY DI LERENZO SERAFINI
 28. ,    ERMANNO SCERVINO
 29. ,    ROBERTO VAVALLI
 30. ,    BROGHANO
 31. ,    BLUMARINE
 32. ,    TOD’S
 33. ,    EMERGING TALENTS MFW
 34. ,    MOSCHINO
 35. ,    PRADA
 36. ,    DANIELA GREGIS
 37. ,    ALBERTA FERRETTI
 38. ,    ANNA KIKI
 39. ,    GUCCI
 40. ,    ARTHUR ARBESSER
 41. ,    GABRIELE CALANGELO
 42. ,    SALVATORE FERRAGAMO
 43. ,    AIGNER
 44. ,    VERSACE
 45. ,    MARNI
 46. ,   MARCO DE VINCENZO
 47. ,    MARCO RAMBALDI
 48. ,    VIVETTA
 49. ,    LUISA BECCARIA, GENNY
 50. ,    ANTEPRIMA
 51. ,    FENDI
 52. ,    ACT N 1
 53. ,    EMPRIO ARMANI
 54. ,    CALCATERRA, BYBLOS
 55. ,    RICOSTRU
 56. ,    ALBERTO ZAMBELLI ETRO

اترو

یک برند قدیمی ایتالیایی است که به تازگی پنجاهمین سال تاسیس خود را نیز جشن گرفت. لباس های اترو یاد آور حس ”اصالت ” در وجود شما می شوند . ژاکت های ابریشمی ، قلاب دوزی و بافتنی های ظریف، لباس های کار شده در زمینه زرشکی و پارچه هایی که شاید کمی یادآورد بته جقه ها و گلیم های خودمان می شدند و نکته قابل توجه وجود مدل هایی در تمامی سنین در این کالکلشن بود.

GIORGIO ARMANI

دوباره زمان ظرافت و زیبایی فرا رسیده است.” آرمانی در این کالکشن خود بطور تمام و کمال ظرافت ایتالیایی را به نمایش گذاشت. ترکیب دو رنگ آبی و مشکی ، شلوارهایی با برش های خاص که در مچ پا تنگ می شدند، استفاده از ابریشم و ساتن در کارها و کلاه هایی که سر و گردن را کاملا می پوشاندند. در لباس آقایان نیز مدل جدیدی از عینک هایی با بند و فریم چرمی ارائه شد که کلی سروصدا کرد و توجه ها را به خود جلب کرد.

PRADA

و ما پرادا را داریم. پرادایی که همیشه زیبایی را می توان در کارهایش دید. تور، شنل هایی که تنها در داستان های پریان پیدا می شوند، قلب، گل و کفش های قرمز درخشان ! این کالکشن کاملا یک کالکشن پرادایی بود. نه بخاطر کت های فوق شیک یا کفش های باله صورتی با پاشنه های پلکسی، بلکه بخاطر اینکه لباس ها خیلی واضح با ما صحبت میکردند و میگفتند که

” ما از مشکلات خبر داریم و میدانیم چقدر همه چیز مدام بد پیش میرود اما، هنوز فشن وجود دارد و ما هم عاشق فشن هستیم . ”

یه جور هایی مضمون اش، مضمون همان جمله معروف خودمان هست که میگوید : تا شقایق هست زندگی باید کرد.( تا پرادا هست، زندگی باید کرد ).

ALBERTA FERRETI

این کالکشن پر بود از لباس های روزمره. اولین مدلی که وارد شد، سرتا پا سفید پوشیده بود. شلوار چرم گشاد با پلیوری سفید و کت سفیدی رویه آنها و چکمه های کابویی سفید و کلاه لبه دار سفید. فراتی در مورد این کالکشن اش میگوید

” راستش هیچکس نمیخواهد که نامرئی باشد . ”

و خب درست هم گفته است. هیچکس با پوشدن آن حجم از سفیدی نامرئی نمیماند ! در آخر کالکشن نیز شاهد لباس هایی با پارچه های براق هستیم که جز لباس های شب قرار میگیرند.

ANNA KIKI

” در دنیای واقعی و مجازی شاهد بسیاری از چهره های جذاب و زیبا و دوست داشتنی هستیم اما حقیقت این است که اغلب آنها واقعی نیستند و نتیجه جراحی های پلاستیک هستند. من میخواهم همه ی دخترها این اعتماد به نفس را بدست بیاورند و به دنیا نشان بدهند که چقدر زیبا هستند. “

کالکشن کاملا حس فاتحانه و پیروزی به آدم می دهد. رنگ های نارنجی، صورتی، یاسی و قرمز و ترکیبشان با تی شرت های طلایی و دامن های تنگ و بوت های متالیک. خیلی از لباس ها نیز پترن های حیوانات را داشتند .علت استفاده از خز و پوست و پترن های حیوانات، نشان دادن این مساله بود که لکه های پوست نیز قسمتی از طبیعت هستند.

GUCCI

همانطور که اول نیز گفتیم، دیگر خبری از سر بریده در این کالکشن نیست . بلکه شاهد ماسک هایی بر صورت مدل ها هستیم که ما را به یاد تاتر های کلاسیک می اندازند. ماسک ها نماد این بودند که ما تبدیل به چیزی میشویم که احساس میکنیم هستیم.و خود مایکل نیز در توضیح ماسک ها گفته است که درواقع آنها نشانه ای هستند که بگویند ایده لباس ها از کجا آمده است ! امضاهای کار این طراح را نیز در این کالکشن میتوانیم ببینیم : سرشانه های بزرگ لباس ها، شلوارهای بگی که بعضی ها نیز در مچ پا تنگ شده بودن و ترکیب رنگ و پترن ها با هم.

VERSACE

” هدف من، نمایش زنانی است که ترسی بابت خروج از نقطه امن و راحتشان ندارند چون میدانند داشتن کم و کاستی با کمال برابری میکند. “

مثل اینکه ورساچه در این کالکشن خود سراغ مد اواخر دهه ۹۰ و اوایل ۲۰۰۰ رفته است. یقه های شل، لگینگ های رنگی و گیپور. رنگ های استفاده شده در لباس ها همگی ردی از پاییز درخود دارند. کیف های جدید ورساچه نیز در این شو حضور داشتند و موهای مدل ها ظاهری خیس دارد که انگار قبل از ورودشان به سالن یک سطل آب بر روی سرشان ریخته اند!

FENDI

متاسفانه خود لاگرفلد نبود تا آخرین شوی خود را ببیند و از آن لذت ببرد. بعد از مرگش همه ی توجه ها بر روی کالکشن این برند بود. در این شو، اولین دیزاین های کارل به همراه آخرین طراحی هایش به نمایش درآمد. پیراهن های نازک و سبک، لباس هایی کلاسیک که گاهی با رنگ های سبز یا صورتی جیغ همراه بودند و جوراب های لوگو دار و کیف هایی با تزیینات فندی. و در آخر کت واک اشک همگی جاری شده بود. چون واقعا این آخرین شویی بود که از کارل دیدیم !

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: