هفته مد فیگیتال میلان ۲۰۲۱

فیگیتال در واقع نمایش رسمی ماه سپتامبر است. دوربین Nazionale della Moda Italiana تقویم رسمی خود برای بهار ۲۰۲۱ مردان و زنان به نام ” هفته مد فیگیتال ” منتشر کرد که ۲۸ نمایش فیزیکی را با ۲۴ نمایش دیجیتال در هم می آمیزد. همان طور که در برنامه مجازی کلکسیون مردانه در طول فصل تابستان مشاهده کردیم ، یک نمایش دیجیتالی تقریبا ممکن است هر چیزی باشد : یک مستندی درباره ساخت یک مجموعه ، یک ویدیو موسیقی ، یک پادکست و یا حتی آزمایشی در واقعیت مجازی و به صورت کامل!

شاید طراحان میلان در هفته مد فیگیتال میلان ۲۰۲۱ چیز بسیار قدرتمندی همچون Missoni ، Marco de Vincenzo ، Luisa Beccaria و DSquared2 ( همگی به عنوان “دیجیتال” در تقویم ذکر شده اند ) ارائه دهند. بسیاری از مارک های معروف همچون Marni, Versace, Fendi, Dolce & Gabbana, Max Mara, و Giorgio Armani با نمایش های فیزیکی به سمت جلو حرکت می کنند. چند نمونه از برندهایی که کلکسیون خود را به صورت دیجیتالی در ماه ژوئن به نمایش گذاشتند ( همچون Prada و Sunnei ) نیز در این برنامه شرکت خواهند کرد.

همه این رویدادها به احتمال زیاد دارای لیست لباس های محدودی همچون قالب نمایش های Etro یا Dolce & Gabbana در میلان در جولای خواهند بود. تا زمانی که واکسنی برای COVID-19 وجود نداشته باشد ، برگزاری هر نوع رویکردی به ویژه فشن شوهای بسیار لوکس همانند گذشته نخواهد بود. بسیاری از این نمایش ها در محیط بیرون برگزار می شود ، اما طراحان مجبورند تنظیمات دیگری را نیز انجام دهند : ممکن است از مهمانان درخواست شود تا ماسک بزنند ، اما مدل ها چه طور ؟! Bottega Veneta ، Jil Sander و Moschino هنوز برای هفته مد فیگیتال میلان ۲۰۲۱ اعلام حضور نکرده اند.

Gucci نیز در برنامه حضور ندارد. Alessandro Michele در ماه می اعلام کرد : نمایش های گوچی از تعداد پنج نمایش به دو نمایش کاهش یافته و نمایش بعدی در ماه نوامبر برگزار خواهد شد. انتظار می رود فشن شوهای بعدی ، بعدا به گوچی بپیوندند و این نشان می دهد که “هفته مد” می تواند به یک مفهوم روزافزون تبدیل شود. هفته مد فیگیتال میلان ۲۰۲۱ تمامی اقدامات لازم – واقعی ، مجازی و فیزیکی – را در ماه سپتامبر پوشش می دهد.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: