فرهنگ چیترال پاکستان در هفته مد میلان به نمایش درآمد

در هفته مد میلان مدل های پاکستانی به واسطه انتخاب لباس های متفاوت خود و راه رفتن با این لباس ها در روی صحنه اصلی خبر ساز شدن. یکی از عوامل جذابیت مدل های پاکستانی در هفته مد میلان نمایش فرهنگ چیترال پاکستان در استایل پوششی آن ها بود.

هفته مد میلان یک رویداد نیمه‌ سالانه در میلان، ایتالیاست که در دو بخش بهاره-پاییزه در ماه‌های فوریه-مارس و پاییزه-زمستانه در ماه‌های سپتامبر-اکتبر هر سال برگزار می‌شه. در میان برنامه ‌های زیاد هفته مد میلان بخش اختصاصی زنان مشهوره. از سوی دیگر برندهای معروف در حاشیه در هفته مد میلان، سمینارها و خریداران تخصصی را برای افراد حرفه ای این صنعت انتخاب کرده و در یک جا گرد هم می آورد.

ملاقات طراح لباس با زنان محلی چیترال طراح مد استلا ژان در تلاش برای افزایش آگاهی در مورد دره کلاش و تأمین درآمد برای جامعه خود، با مرکز صنایع دستی زنان چیترال که توسط کاریشما علی ۲۲ ساله تأسیس شده، همکاری کرد.

هفته ها قبل از برگزاری هفته مد میلان  ۴۶ زن در این مرکز بیش از ۴۰۰۰ متر مواد را برای او گلدوزی کردند. این مجموعه بعداً در Vogue به نمایش درآمد.این طراح لباس به پاکستان سفر کرد و در آنجا با زنان کلاش که در گلدوزی های چند رنگ تخصص دارند ملاقات کرد. به گفته Vogue این صنعتگران محلی ۱۵۷۴۸ اینچ گلدوزی کردند که ژان در طراحی های خود از آن استفاده می کرد.تزیینات دست ساز، گلهای مخلوط و اشکال هندسی، روی یک مینی لباس، یک ژاکت کیمونو مانن، پیراهن با جیب های بزرگ و پیراهن پف دار با یقه حداکثر از جمله مدهای ارائه شده بود.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: