استایل تام بوی چیست؟

استایل تامبوی tomboy style یکی از سبکهای شناخته شده دنیای مد و فشن است. این استایل در واقع نوعی پوشش پسرانه برای خانمهاست و دخترانی که به سبک و استایل تامبوی علاقه مندند، معمولا دارای استایلی منحصر به فرد بوده و از عناصر مربوط به استایل و سبک پسرانه در لباس پوشیدن خود استفاده می‌کنند. نکته ای جالب راجع به این استایل این است که در قرن شانزدهم بوجود آمده و کلمه تامبوی به دخترانی اطلاق میشده که لباسهای مردانه میپوشیدند.

یکی از بهترین انتخابها برای خانمهایی که علاقه به کژوال تر شدن استایلشان دارند استایل تامبوی است. در واقع این سبک ، نوعی لباس پوشیدن راحت است که از لباس و پوشش آقایان الهام گرفته شده و بر روی ملزوماتی مثل تیشرت، جین ، لباسهای ساده ورزشی و کلاه متمرکز است. در استایل تامبوی، استفاده از کفش کتانی و کفش‌های راحت از کفشهای زنانه و مجلسی مرسوم تر است و معمولا خانم‌هایی که به این استایل علاقه مند هستند که به جای کفش‌های پاشنه بلند و فانتزی، کفش‌های اسپرت و ورزشی می‌پوشند. ملزومات تامبوی بیشتر مناسب یک روز کاری یا گردش در شهر و مسافرت هستند و کمتر کسی با این استایل به مهمانی یا یک قرار کاری مهم میرود.

استفاده از لباس‌های گشاد و اُور سایز و نقش پررنگ آنها در پوشش تامبوی یک قانون کلی است. در این سبک تا حد ممکن باید از لباسهای تنگ و چسبان دوری کرد ولی میتوانید آنها را چیزهای دیگری ترکیب کرده و ظاهری جذاب درست کنید.

پوشیدن لباس های چند لایه و یا از روی هم پوشیدن چند تکه متفاوت مثل کاپشن، پلیور یا پیراهن دکمه دار بسیار پرطرفدارست و در فصول سرد بین تامبوی ها بسیار دیده میشود. برای ماه‌های گرم سال هم  چند لایه‌ لباس نازک به سادگی استایلی در این سبک را میسسازند.

 

اضافه کردن لباس‌های چهارخانه یا شطرنجی به استایل استفاده از پیراهن‌های مردانه در استایل تامبوی، کاربرد خیلی زیادی دارد. شلوارهای فاق بلند و گشاد هم جزو گزینه های دیگری ست کخ محبوبیت فراوانی دارند. شما میتوانید با پوشیدن لباس دکمه دار سایز بزرگ و دارای طرح چهار خانه یا شطرنجی و شلواری آزاد به راحتی استایلتان را را چند درجه ارتقا داده و جذابتر شوید.

به یاد داشته باشید استایل تامبوی اساسا خیلی راحت و بدون دردسر است پس اگر به دنبال همچین چیزی هستید ، میتوانید از این سبک در پوششتان استفاده کنید. در پایان مطلب تعدادی نمونه از لباسهای تامبوی را با هم میبینیم :

 

 

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: