طراح محجبه در هفته مد نیویورک!

نظر به اینکه در هفته نمایش مد نیویورک، بسیاری از طراحان کار خود را به صورت همزمان به نمایش می گذارند،  یکی از طراحان که به روشنی نظرها را به خود جلب کرد بی شک خانم انسی حسی بوان است. انیسه حسی‌بوان، طراح ۲۷ ساله متولد جاکارتای اندونزی است.

او برای نخستین بار در هفته مد لندن در سال ۲۰۱۵ توجه‌ها را به خود جلب کرد. انیسه حسی بوان بیشتر با ابریشم و مخمل کار می‌کند. این بانوی مسلمان و طراح نه تنها اولین اندونزیایی است که در چنین همایش رسمی در محل دفتر Moynihan حاضر می شود بلکه اولین مجموعه حاضر است که نگاه ویژه ای به حجاب دارد.

مجموعه لباس های ارائه شده توسط این هنرمند از لباسهای هم وطنانش در جاکارتا الهام گرفته شده است. پوشش هایی همچون شلوار، سویشرت، کیمونوو، تونیک و یا لباس شب در رنگها و الگوهای مختلف.

خانم حسی بوان به جاکارتا پست گفت:

“من می خواستم نام اندونزی را در دنیای فشن بیاورم و با استفاده از لباسهایم مردم نقاط مختلف و گوناگون سرزمینم را معرفی کنم.”

نگاه های ۴۸ نفر، مدل های این بانوی مسلمان را دنبال کرد و در پایان تشویق حضار ایستاده نصیب وی شد و این یعنی یک موفقیت بزرگ در هفته مد نیویورک. برای برندی که فقط یکسال از حضورش در دنیای مد می گذرد!؟

 

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: