چخبر از هفته مد میلان؟

هفته مد میلان یکی از مهمترین رویدادهای دنیا در زمینه مد و فشن هست که از سال ۱۹۵۸ در کنار سایر هفته های بزرگ مد در جهان قرار گرفت. این رویداد دو بار در سال در میلان ایتالیا با حضور برندهای بزرگ و معتبر برگزار می شه.  این رویداد بزرگ در کنار هفته مد لندن، هفته مد نیویورک و هفته مد پاریس قرار داره و برنامه ریزی های این هفته ها یه جوریه که در امتداد هم و ابتدا در نیویورک سپس در لندن، میلان و در اخر در پاریس برگزار می شن. هفته مد میلان تا حدودی توسط اتاق ملی مد ایتالیا که یک انجمن غیردولتی است، برگزار میشه.

امسال در هفته مد میلان، اتفاقات هیجان انگیزی رخ داد که یکی از آن ها ورژن ۲ لباس سبز جنیفر لوپز که به “لباس جنگل” معروف بود، توسط ورساچه طراحی شده بود. این لباس که ورژن یک آن در سال ۲۰۰۰ سبب شکل گیری google image شده بود، امسال به شکل آپدیت شده ای توسط جنیفر لوپز و در انتهای کالکشن ورساچه، رونمایی شد. گرچه در هفته مد لندن نیز اتفاقات جالبی رخ داد و برخی از طراحان از جمله متی بوان، با نگاهی متفاوت به فشن، کالکشن خود را به شکلی زیبا و جذاب ارائه دادن.

فندی در هفته مد میلان ۲۰۲۰

Silvia Venturini Fendi  طراح برند فندی، با شعار این که «من می خواهم که زنان فقط احساس راحتی و سبکی کنند»، کالکشن خود را با نام “حال و هوای آفتابی” توصیف کرد و گفت:

” به دور از استرس ها و نگرانی ها که خورشید می تواند تنها دلیلیش باشد، خوشحال از تابستانی که ایتالیایی ها با توجه به تعطیلی های طولانی آگوست شان، خیلی خوب می توانند درکش کنند.”

” جزیره ای بین رم و ناپل… جایی که زیباترین تصویر از طلوع و غروب در دنیا را خواهید دید… بنظرم وقتی شما در این زمان از سال احساس راحتی و رهایی بیشتری می کنید، نشان دهنده این است که آمادگی لازم را برای تجربه های تازه دارید.”

امیلیو پوچی در هفته مد میلان ۲۰۲۰

امیلیو پوچی همچنان علاقه مند به استایلهای دهه ۶۰ میلادی است. استفاده از طرحهای آینده گرا و حتی سایکو اما با نگاهی مینیمال تر و ظرافت بیشتر از ویژگی های اصلی کالکشن ۲۰۲۰ اوست.

موسکینو در هفته مد میلان ۲۰۲۰

دنیای کوبیسم برِ صحنه فشن  از هارلکوئین تا گیتار و دختری با ماندولین طرح های جدید Moschino که با الهام از نقاشی های  پیکاسو کار شده است. اما تنها زیبایی بصری و تاثیری اگر باشد.

جرمی اسکات طراح برند موسکینو، این بار طراحی هایش را به نقاشی های پیکاسو و موزه اختصاص داده است. او در این باره گفته است تمامی طرح ها و چاپ ها قبل از دیجیتالی شدن، در استودیو با دست نقاشی شدند.

اترو در هفته مد میلان ۲۰۲۰

مجموعه اخیر Etro به مانند چشم اندازی تاریخی بود که اترو ادعادی زیادی بر آن داره. طراحی های او در هفته مد میلان، همش به سبک کابوی، قدیمی، غیر متعارف در عین حال شیک و متمدنانه بود و چکمه های استفاده شده در این نمایش، یکی از ترندهای چکمه و بوت پاییز ۲۰۱۹ انتخاب شد.

ورساچه در هفته مد میلان ۲۰۲۰

 دوناتلا ورساچه در کنفرانس قبل از نمایش گفت:

“ما همگی دنباله روی تکنولوژی هستیم. تکنولوژی در مرکز زندگی مان قرار گرفته است. درصورتیکه ۲۰ سال پیش چنین نبود و من افتخار میکنم که تصاویر گوگل بر ما تاثیر می گذارد.”

در پایان نمایش، دوناتلا گفت:

” خب گوگل، حالا وقتشه که لباس واقعی” جنگل ” را به ما نشان بدی و در همان لحظه بود که جنیفر لوپز با لباس جذابش بر صحنه حضور میابد. لباسی که تداعی کننده سال ۲۰۰۰ اوست.

در میان مدل های ورساچه، برخی از آن ها با ساپورت های رنگی یا بهتر است بگوییم جوراب شلواری های رنگی دیده شدند که به یکی از ترندهای محبوب پاییزی برای افراد ماکسیمالیست تبدیل شد.

سالواتوره فراگامو در هفته مد میلان ۲۰۲۰

Paul Andrewطراح برند سالواتوره فراگامو، برای مرمت مجسمه مرمری “چشمه نپتون” فلورانس، سرمایه گذاری کرده و از آن عکس هایی گرفته است. او آن عکس ها را به صورت چاپ شده بر روی برخی از کارهای مجموعه اخیرش در هفته مد میلان، به کار برد.

جورجیو آرمانی در هفته مد میلان ۲۰۲۰

“مدرن اما نه چندان عجیب و غیر معمول!!! چیزی در این مجموعه دیده میشود که نشان دهنده جسارت است.”

جورجیو آرمانی نام کالکشن ۲۰۲۰ خود را “زمین” نامید و با استفاده از طرح هایی از طبیعت و گیاهان، به نوعی از زمین تجلیل کرد.

بوتگا ونتا در هته مد میلان ۲۰۲۰

تعادل درست بین نوآوری و سنت. استفاده از خطوط ساده. تن های رنگی خالص و نسبتهای نزدیک بهم. سیاه و بژ با کنتراست های روشن آبی، نارنجی و سبز. طراحی های Daniel Lee  برای این برند ایتالیایی را میتوان به راحتی مینیمال توصیف کرد.

گوچی در هفته مد میلان ۲۰۲۰

الساندرو میشل ،طراح برند گوچی، این بار برای مقدمه نمایشش از یونیفرم های بیماران روانی استفاده کرد و در ادامه کار با تغییر فضا و آمبیانس صدایی، نوع لباس ها و طراحی هایش را تغییر  داد؛ کالکشن میشل شامل لباس هایی با نگاه “سادیسم و مازوخیسم” و متاثر از لباس های دهه ۷۰ میلادی گوچی، زنجیرهای آویزان از سر و گردن مدل ها و شلاق هایی که یا در دست و یا به عنوان آویزی کوچک برای تزئین به کیف هایشان وصل شده بودند، بود.

دلچه گابانا در هفته مد میلان ۲۰۲۰

استفانو گابانا یکی از طراحان دلچه گابانا در رابطه با کالکشن ۲۰۲۰ خود این چنین گفت:

“ما از این که چیزی مسحور کننده خلق کنیم لذت می بریم. عاشق حس خوشحالی و فصل تابستان و حال و هوای آن هستیم و این فلسفه ماست.”

 

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: