استایل هیپ هاپ

استایل هیپ هاپ

استایل هیپ هاپ یکی از معروفترین سبک های پوشش در دنیای مد و فشن است و در ایران هم طرفداران و دنبال کنندگان بسیاری دارد. تاریخ و مبدا دقیقی برای شروع استفاده از این سبک وجود ندارد ولی بسیاری معتقدند که جریان هیپ هاپ و پوشیدن لباسهای نمادین آن که معرف حضور شما هم هست از سالهای پایانی دهه هفتاد شروع شد. به احتمال زیاد مبدا آن شهر نیویورک و بعد از آن دیگر شهرهای آمریکایی و اروپایی بودند. هیپ هاپ و فرهنگ آن اصول و پایه کلی دارند که نوع پوشش آن هم قواعد خاص خود را دارد. در این مطلب به این استایل پرطرفدار خواهیم پرداخت.

اوایل دهه هفتاد میلادی ، تولیدکنندگان و برندهای بزرگ لباسهای اسپرت ، رقابت شدیدی در به دست آوردن بازارِ طرفداران هیپ هاپ داشتند. آدیداس و لو کوک اسپورتیف جزو پیشتازان این ماجرا بودند. سرمایه گذاری که خیلی سریع درآمدزا شد و بسیاری دیگر از برندهای مشهور از جمله پوما و کانورس هم شروع به تولید آیتم های استایل هیپ هاپ کردند و چیزی که از این سبک لباس پوشیدن میبینید ، به وجود آمد.

این استایل در آغاز بیشتر توسط سیاهپوستان و لاتینو های محله های فقیرنشین استفاده میشد ولی به مرور زمان بین تمامی مردم راه پیدا کرد. مثل بسیاری دیگر از استایلهای دنیای فشن برای واکنشی به فضای زمان خود بوجود آمد و در کنار موزیک هیپ هاپ بین جوانان راه پیدا کرد. اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد ظاهری بسیار ساده تر داشت ولی کم کم بعضی از پیروان استایل هیپ هاپ ، اکسسوری ها و آیتمهای لوکس و گرانقیمت را به آن اضافه کردند. این استایل در واقع برای هر دو جنسیت مناسب میباشد و اکثر محصولاتی که در این استایل تولید میشوند هم برای خانمها و هم برای آقایان قابل استفاده هستند.

استایل هیپ هاپ به طور کلی به لباسهای اورسایز و گشاد معروف است. شلوارهای بگی و گشاده در کنار تی شرتهایی که چندین سایز برای شما بزرگتر هستند و کفش کتانی ترجیحا ورزشی ، اصلی ترین لوکِ یک استایل هیپ هاپ را تشکیل میدهند. هرچند شما در هیپ هاپ استایل دست بازی در انتخاب لباسهایتان دارید. تقریبا هر رنگی قابل استفاده است. رنگهای تیره و روشن ، شاد ، پاستلی ، حتی نئونی و … . پترنهای ارتشی ، لوگوها و شعارهای بزرگی که روی تی شرت و هودی ها چاپ شده است ، طرحهای گرافیکی از همه نوع و گرافیتی های خیابانی جزو المان های جدانشدنی استایل هیپ هاپ هستند. در فصل های سرد ، کاپشن و هودی های اورسایز بسیار پرطرفدار هستند و با پوشیدن چند لایه لباس کلاسیک با پوتین های زمستانی و کتانی های ساق دار بسکتبال میتوانید یک استایل زیبای هیپ هاپی بسازید. شلوار های گرمکن و شلوارک های ورزشی ، آستین حلقه ای های مخصوص بسکتبال از دیگر پوشیدنی های پرطرفدار هستند.

در بخش اکسسوری و تزیینات ، استایل هیپ هاپ تمایل بسیار زیادی به تجمل و زرق و برق دارد. زنجیرهای قطور ، انگشتر های پر از سنگهای قیمتی ، دستبند هایی که با جواهرات تزیین شده اند و حتی نگین دندان و پیرسینگ هم توسط پیروان این سبک در همه جا به کار میروند. النگو برای خانمها و ساعت های لوکس هم جزو دیگر مواردی است که بخصوص بین هنرمندان فعال در این سبک بسیار محبوب استایل رایج است. در بخش مدل مو هم تنوع زیادی وجود دارد ؛ میتوانید موهای خود را بتراشید ، مدل موهای کوتاه داشته باشید یا حتی آن را به عجیب و غریب ترین اشکال ممکن ببافید.

در انتها تعدادی عکس از این استایل را با هم میبینیم :

 

 

 

 

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: