ترند های زمستان از دید طراحان نیویورکی

هفته مد نیویورک از جذاب ترین شوهای لباسه که برای هر فصلی برگزار می شه و استایل هایی که قراره سال بعد در همان فصل بکار بره را نمایش میده.  ۸ سبک اصلی که توسط طراحان مشهور لباس اعم از مارک جیکوبز، کارولینا هررا و غیره به نمایش گذاشته شده اند را بررسی می کنیم. این استایل ها از لباس های مجلسی گرفته تا استایل های اسپرت با پارچه های گلدار، پف دار، بافتنی و … را شامل می شه.

پارچه های زاپدار:

طراحان سبک پارچه های زاپدار  پرونزا شوولر، مونس هستند. این سبک در دختران کم سن و سال و تینیجرها بیشتر طرفدار داره. اکثرا وقتی اسم زاپدار را می شنویم یاد شلوار جین زاپدار می افتیم در حالی که این استایل فقط محدود به شلوار نیست و می توان پارچه های زاپدار را در بلوز، پیراهن، کت بکار برد. طراحان با ایجاد اشکال هندسی در قسمت های مختلف لباس مانند سرشانه ها یا آستین و یا قسمت های دیگر سعی در ایجاد تنوع داشتن. به نظر می رسه که میزان استقبال از این استایل زیاد باشه.

پارچه های شنلی:

مارینا مسسون، سیس مرجان، پرونزا شوولر طراحان ترند پارچه های شنلی می باشند. یکی از مهمترین سبک هایی که در فرش قرمز مد نیویورک بسیار نظرها را به خود جلب کرد استفاده از یک پارچه شنل مانند همراه با یک لباس شب، تاپ و شلوار، بلوز و دامن بود.یکی از خصوصیت های این سبک اینه که که محدودیتی برای ست کردن آن با هر لباسی وجود نداره.به هر جهت انتظار می ره که استقبال از این سبک در سال ۲۰۲۱_۲۰۲۰ زیاد باشد .

پارچه های صورتی:

تام فورد، کریستوفر جان راجرز، مارک جیکوبز از بنیان گذاران این سبک فراموش نشدنی هستند. با توجه به اینکه رنگ سال آبی کلاسیک است استفاده از این رنگ توسط این طراحان کمی عجیبه، شاید هدف آنها پرداختن به مسائل فمنیستی وحمایت از حقوق زنانه. چون رنگ صورتی بیشتر نماینده لطافت و زیبایی زنان است. بعید نیست که در سال های آینده از این رنگ در دنیای مد و فشن به وفور استفاده شود. محدودیتی در نوع پارچه و نوع لباسی که پوشیده می شود وجود نداره و تنها رنگ آن مهمه.

سرهمی زنانه :

طراح این سبک لاکئون اسمیت است . با این وجود که در چندین سال اخیر استفاده از سرهمی زنانه به شدتزیاد شده به نظر می رسه که طراحان مد قصد حذف آن را از استایل های سال ۲۰۲۱_۲۰۲۰ ندارن. سرهمی زنانه نیز می تونه هم در استایل اسپرت و هم مجلسی به کار بره نکته قابل توجه تنوع در مدل یقه ها و آستین های این سبکه.استفاده از سرهمی بسیار سلیقه ایه، بنابراین پیش بینی می شه که میزان استقبال از این سبک کم باشه.

پارچه های پفدار:

کارولینای هررا، کریستوفر جان راجرز از طراحان اصلی این سبک برای سال ۲۰۲۱_۲۰۲۰ هستند. به نظر میرسه که خیلی وقت است طراحان مد پارچه های پفدار را فراموش کرده باشن اما سال ۲۰۲۱_۲۰۲۰ براساس هفته مد نیویورک مژده ای برای علاقه مندان به لباس های پف دار داره.امسال استفاده از این سبک را به وفور در لباس های شب می بینیم. به نظر من هر دختری باید یک لباس شب پف دار داشته باشه چون که این سبک بسیار فانتزی و جذاب است .

لباس های کمر کرستی:

طراحان اصلی این سبک واکرا، اکوهاوس لاتا، دیون لی هستند. یکی از ترندهای جذاب امسال استفاده از لباس های کمر کرستی همچون تاپ، بلوز،پیراهن، سرهمیه.این سبک می تونه هم برای یک استایل اسپرت و هم برای یک استایل مجلسی مناسب باشه. غالب لباس های این سبکی در رنگ مشکی دیده شد اما به نظر نمی رسه محدودیتی در رنگ پارچه ها وجود داشته باشه. رنگ مشکی در عین مدرن بودن به کلاسیک بودن استایل بصورت همزمان کمک می کنه شاید علت استفاده از پارچه های مشکی برای این سبک همین بود.

پارچه های بافتنی:

دیون لیولا جانسون، گابریلا هارست، توری برچ از طراحانی هستند که این سبک را به نمایش گذاشتند. ۱۰۰% زمستان بدون وجود لباس های بافتنی معنا ندارد. پیراهن های بافتنی، پانچ های بافت و  ژاکت های بافت امسال بیشتر مورد استقبال قرار می گیره. از دیگر ویژگی این سبک طرح دار بودن این بافت ها است. که غالبا شامل طرح های فانتزی و مینیمالیستیه.

پارچه های  گلدار:

کارولینا هررا، رودارت ، کالینا استرادا طراحان مدی هستن که لباس هایی با پارچه های گلدار را یکی از ترند های اصلی پاییز و زمستان ۲۰۲۱_۲۰۲۰ در هفته مد معرفی کردن. شاید به نظر برسه که پارچه های گل گلی برای فصل بهار مناسب تر باشه اما این طراحان هدفشون ایجاد یک تضاد و خلاقیت در صنعت مد بود .این پارچه ها بیشتر در لباس شب زنانه و کت های تک بکار می ره.

 

 

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: