استایل فرمال زنانه

تیپ رسمی زنانه برای موقعیت مختلف، مانند شرکت در کنفرانس، کنسرت‌ ها یا جشن ‌ها و میهمانی ‌های رسمی شبانه، مناسب است. استایل رسمی مردانه شامل کت و شلوار ، پیراهن و ژاکت می ‌شود؛ اما استایل رسمی زنانه متنوع‌ تر است. کت و دامن و کت و شلوار زنانه، بسیار شیک هستند و جایگاه ویژه ‌ای در تیپ رسمی زنانه دارند؛ در واقع، اصول استایل رسمی بر مبنای استایل اداری بنا شده است؛ یعنی، لباس‌ هایی ساده، راحت و در عین حال، شیک و زیبا! اگر می ‌خواهید بر اساس اصول استایل رسمی لباس بپوشید؛ به‌ طور کلی، باید لباس ‌های ساده و متناسب با اندامتان را به همراه کفش پاشنه بلند بپوشید! همچنین باید رنگ‌ های خنثی را انتخاب کنید تا استایل رسمی‌ تان حفظ شود و کاملا جدی به نظر برسید.

تفاوت استایل رسمی زنانه با استایل کژوال

بیزینس زنانه از آنجایی که استایل فرمال زنانه و استایل بیزینس کژوال زنانه، هر دو، برای کارمندان شرکت‌ ها و اداره ‌ها نیز مناسب هستند، معمولا مردم تصور می‌ کنند که این دو استایل، شبیه یکدیگرند؛ اما این ‌طور نیست. استایل کژوال بیزینس زنانه و استایل رسمی زنانه، بسیار متفاوت از یکدیگرند؛ از این رو، پیش از هر چیزی، باید استایل مورد علاقه ‌تان را کاملا مشخص کنید، بعد سراغ انتخاب لباس بروید تا تیپتان یک ‌دست شود. استایل بیزینس کژوال، نوعی استایل اداری با لباس ‌های راحت و غیر رسمی است؛ اما بحثِ استایل فرمال زنانه، پیچیده‌ تر از استایل بیزینس کژوال است. مدل، رنگ، طرح و تنوع لباس ‌های مناسب برای استایل رسمی زنانه، در مقایسه با گزینه‌ های قابل انتخاب در استایل کژوال زنانه، بسیار کمتر است

استایل فرمال زنانه مناسب چه مکان ‌هایی است؟

استایل رسمی زنانه، در واقع  نوعی استایل اداری است؛ اما برای شرکت در مهمانی ‌ها، جشن ‌ها و مراسم‌ های رسمی هم می ‌توانید طبق اصول آن لباس بپوشید و خیلی هم جذاب و کاریزماتیک ظاهر شوید. به هر سبکی که لباس می ‌پوشید، باید لباس‌ هایتان راحت باشد؛ استایل رسمی نیز از این قاعده مستثنی نیست. قرار است این لباس ‌ها مدت زمانی طولانی تنتان باشد؛ از این ‌رو، اصلا نباید آزارتان دهند.

لباس کوکتیل رسمی

لباس کوکتیل، مخصوص مراسم‌ ها و جشن ‌های رسمی است. مدل لباس کوکتیل اصلا شبیه به لباس ‌های پر زرق و برق مجلسی نیست؛ بلکه کاملا ساده است. پارچۀ پیراهن کوکتل باید مرغوب و گران باشد. این مدل پیراهن، اصلا کوتاه نیست و روی زانوی شما را می ‌پوشاند. یک جفت کفش زنانه شیک و ساده و زیورآلات ظریف و مینیمال می ‌تواند تیپتان را کامل کند. اگر هم دوست ندارید در جشن‌ های رسمی پیراهن بپوشید، می ‌توانید کت و شلوار به تن کنید؛ البته یادتان باشد نباید کت و شلوارتان را با پیراهن یقه‌ دار بپوشید.

استایل رسمی زنانه در فصل تابستان

از آنجایی‌که در فصل تابستان، هوا خیلی گرم است، پوشیدن لباس‌ های رسمی در این فصل می ‌تواند کمی آزاردهنده باشد. در فصل تابستان، دامن، پیراهن و شلوار نازک و سبک بپوشید. لازم نیست در تمام اوقات کت بلیزر زنانه را تنتان کنید، حتی اگر آن را روی دستتان هم بگیرید، کافی است. در این فصل، می‌ توانید کفش جلوباز زنانه هم بپوشید؛ اما به یاد داشته باشید که کفش جلو بسته، رسمی‌ تر است.

لباس فرمال زنانه برای فصل زمستان

در فصل زمستان هم باید تغییراتی را در استایل‌ رسمی‌ تان ایجاد کنید. به جای پیراهن یقه ‌دار زنانه، یقه اسکی بپوشید تا هم گرم شوید و هم شیک و جذاب به نظر برسید. بوت پاشنه‌ دار را هم جایگزین کفشتان کنید. ژاکت کشمیر نیز گزینۀ بسیار خوبی برای فصل زمستان است. ژاکت کشمیر را می‌ توانید با شلوار طرح‌ دار، شلوار ساده و دامن کوتاه بپوشید. شال گردن را فراموش نکنید! شال گردن، هم شما را گرم می‌ کند و هم خوش تیپ و جذاب.

شلوار مناسب برای استایل رسمی زنانه

شلوار بهترین گزینه برای تیپ رسمی زنانه است؛ چرا که نشستن و راه رفتن با شلوار، در مقایسه با دامن و پیراهن، بسیار آسان ‌تر است. مدل‌ های شلوار زنانه در بازار بسیار متنوع هستند. شلوار پاچه سیگاری، شلوار راسته و شلوار چکمه ‌ای، برای استایل رسمی زنانه مناسب هستند. هنگام خریدن شلوار، باید شلواری را انتخاب کنید که کاملا متناسب با اندامتان باشد. نکتۀ دوم، قدِ شلوار است. اگر قد شلوارتان زیادی بلند است، حتما آن را کوتاه کنید، به‌ هیچ وجه، پاچۀ شلوارتان را تا نزنید. نکتۀ بعدی، رنگ شلوار است. رنگ‌ هایی خنثی، مانند مشکی، سرمه ای و خاکستری برای شلوارهای رسمی زنانه مناسب هستند.

دامن مناسب برای استایل رسمی زنانه

اگر می‌ خواهید دامن بپوشید، پیش از هر چیز، باید به قد دامن توجه داشته باشید. دامن مناسب برای استایل فرمال باید زانو را بپوشاند و حتی کمی پایین ‌تر از زانو باشد؛ در ضمن، دامنتان نباید خیلی تنگ باشد تا بتوانید به‌‍ راحتی بنشینید و راه بروید. نکتۀ بعدی، در مورد چاک دامن است. چاک دامنتان نباید خیلی بالا باشد. دامن مدادی گزینۀ بسیار مناسبی برای استایل رسمی زنانه است. دامن‌ ای لاین هم انتخاب بسیار ایده ‌آلی است.

شومیز مناسب برای استایل رسمی زنانه

شومیزهای زنانه در طرح و رنگ‌ های مختلف در بازار وجود دارد. شومیز زنانه برای انواع مراسم رسمی مناسب است. هنگامِ انتخاب شومیز، رنگ ‌های سفید و سیاه را در اولویت قرار دهید؛ سپس اگر دوست داشتید، شومیزهایی با رنگ روشن یا تیره راه هم انتخاب کنید. کت و شلوار زنانه و کت و دامن مناسب برای استایل رسمی زنانه اگر می‌ خواهید در موقعیت ‌ها یا مراسمِ خیلی رسمی، کت و شلوار زنانه یا کت و دامن بپوشید، تصمیم درستی گرفته ‌اید. پارچۀ کت و شلوار یا کت و دامن باید ساده و رنگِ آن خنثی باشد. لباستان باید کاملا ساده باشد، بدون هیچ‌ گونه زرق و برقی. به همراه این تیپ، باید کفش پاشنه ‌دار زنانه بپوشید.

اصول کلی استایل رسمی زنانه

پیش از هر چیزی، تصمیم بگیرید که می ‌خواهید استایل بیزینس کژوال زنانه داشته باشید یا استایل رسمی زنانه. در انتخاب لباس برای استایل رسمی، کدهای پوشش اداری را به ذهنتان بیاورید؛ برای مثال، کت‌ و شلوار زنانه، شومیز، پیراهن داری، دامن مدادی و شلوار پارچه ‌ای. رنگ‌ های خنثی را انتخاب کنید. سایز لباستان باید کاملا متناسب باشد، نه زیادی تنگ و نه زیادی گشاد، نه زیادی کوتاه و نه زیادی بلند. از جواهرات سبک مینیمال استفاده کنید، نه جواهرات پرزرق و برق. تا حد امکان، کفش ‌های جلو بسته زنانه بپوشید.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: