سوالات متداول

شما می توانید عنوان یکی از موارد زیر در هفته مُد تهران شرکت کنید:

۱- طراح لباس(شامل طراحان صاحب سبک، طراحان مستعد و طراحان برگزیده جشنواره مد و لباس فجر بر اساس تعریف مندرج در صفحات قوانین یا شرایط پذیرش)

۲- برند فعال در این حوزه(به توضیحات قوانین یا شرایط پذیرش  بخش تعارف مراجعه کنید)

و در یکی از بخش های زیر شرکت کنید:

الف) بخش نمایش

ب) بخش ویژه نمایش

برای شرکت در این هرکدام از این بخش ها باید در صورت دارا بودن شرایط مشخصات خود را حداقل ۶ ماه قبل از رویداد از طریق فرم ارسال درخواست حضور در هفته مُد تهران برای ما ارسال کنید.

 

برای بازدید از هفته مُد تهران یا باید جزو میهمانان حاضرین در این رویداد بوده و در هنگام ورود(بویژه در بخش ویژه نمایش) کارت دعوت به همراه داشته باشید و یا از طریق فرم درخواست بازدید از رویداد هفته مُد تهران پیشاپیش جزو لیست میهمانان ما شوید. شایان ذکر است پر کردن این فرم باعث قطعی بودن تأیید بازدید شما از رویداد نخواهد شد.

طراحان و برندهای متقاضی حضور در رویداد هفته مُد تهران:

۱- دارای خصوصیات مورد تأیید هفته مُد تهران باشند.

۲- به تأیید شورای هفته مُد تهران برسند.

علاوه بر داشتن خصوصیات مورد نظر هفته مُد تهران طراحان و برندهای حاضر در این رویداد باید به تأیید شورای هفته مُد نیز برسند. معیارهای عمومی شورای هفته مُد برای ارزیابی شامل موارد زیر است:

۱- اعتبار متقاضی در میان دست اندرکاران حوزه مُد

۲- استمرار فعالیت در حداقل ۱۰ سال اخیر

۳- کیفیت محصولات و رویکردهای تجاری که طراح یا برند در تولیدات و محصولات خود دنبال می کند.

۴- انسجام در ایده پردازی محصولات

۵- ایده عمومی ای که طراح به عنوان امضای آثار خود از آن استفاده می کند

۶- توانمندی های شخصیتی طراح

۷- سوابق داخلی و بین المللی طراح

 

افزاد زیر در شرایط مساوی دارای الویت بیشتری خواهند بود:

۱- شرکت کنندگان ادوار پیشین هفته مُد تهران(از دوره اول به بعد)

۲- طراحان یا برندهایی که از منطق ایده ایرانی در طرح های خود استفاده می کنند

شرکت در رویداد هفته مُد تهران مشمول هزینه است. این هزینه در هر دوره این رویداد متفاوت است و به فراخور خدماتی درخواستی تغییر می کند. لیست خدمات در صفحه خدمات هفته مُد تهران تنها برای برای افراد مورد تأیید رویداد در دسترس است.

هفته مُد تهران علاوه بر تأکید روی بهره گیری از توانمندی های افراد متخصص همواره حامی استعدادهای کشور در حوزه طراحی لباس خواهد بود. در هر دوره از رویداد افرادی که تصور می کنند استعداد ویژه ای در این زمینه دارند  می توانند ضمن مکاتبه با هفته مُد تهران(می توانید از فرم های مندرج در صفحه تماس با ما استفاده کنید) درخواست خود را مطرح کنند.

از سوی دیگر علاقه مندان می توانند برای حضور در هفته مُد تهران به عنوان طراح مستعد با شرکت در فراخوان های سالانه مرکز نوآوری مُد و لباس مُدارا از امکانات این مرکز برای حضور در این رویداد استفاده نمایند.

شایان ذکر است قبول حضور طراحان مستعد در این رویداد منوط به تأیید دبیر رویداد و موافقت حداقل نیمی از اعضای شورای هفته مُد است.

در بخش ویژه نمایش آثار طراحانی به نمایش در خواهد آمد که با تأیید اعضای شورای هفته مُد صلاحیت لازم برای حضور در بالاترین سطح مُدِ لباس کشور را داشته باشند. افراد حاضر در این بخش از امکانات ویژه ای برخوردار شده(به طور مثال پشتیبانی کامل رسانه ای) و اجازه ارائه آثار خود به روش های هنرمندانه بصری را خواهند داشت. همچنین پشتیبانی لازم برای خرید آثار ایشان توسط خریدراان عمده فراهم می شود(از سال ۱۴۰۱ به بعد).

بخش ویژه نمایشگاهی مقدمه ای است برای حضور در بخش ویژه نمایش. حاضرین این بخش نیز باید به تأیید اعضای شورای هفته مُد برسند. شیوه ارائه در این بخش به شکل غرفه ای(با چیدمان هنری و بدون فروش در محل) خواهد بود و حضور در این بخش بیانگر توانایی برند یا طراح در ارائه بالاترین کیفیت و طراحی است. این بخش همه ساله در جنب رویداد هفته مُد تهران برگزار خواهد شد. حاضرین این بخش نسبت به سایر متقاضیان برای حضور در بخش ویژه نمایش الویت خواهند داشت.

افراد حاضر در بخش ویژه نمایش می توانند به دلخواه در بخش ویژه نمایشگاهی نیز حاضر باشند اما افراد تأیید شده برای بخش نمایشگاهی بدون تأیید اعضای شورای هفته مُد اجازه حضور در بخش ویژه نمایش را نخواهند داشت.

هر طراح یا برند می تواند به طور همزمان هم در بخش ویژه نمایش و هم در بخش ویژه نمایشگاهی حاضر باشد مشروط به اینکه به تأیید اعضای شورای هفته مُد رسیده باشد. همچنین امکان انتخاب حضور در هر بخش به طور مجزا نیز وجود دارد.