استایل اگزوتیک

یکی از متفاوت ترین استایل ها در دنیای مد و فشن ، استایل اگزوتیک exotic style است که فقط افراد جسور این حوزه از آن استفاده می کنند. واژه ی اگزوتیک به معنای عجیب و غریب ترجمه شده است و نشان دهنده یک چیز هیجان انگیز و متفاوت است. استایل اگزوتیک تشکیل شده است از هر چیز عجیب و غریبی که بدون محدودیت خاصی در این استایل به کار میروند. استایل اگزوتیک بدون شک جذابیت خودش را دارد و در چند سال اخیر شاهد محبوبیت روزافزون آن بین طراحان و فشن دوستان بوده ایم. این سبک  بر رنگ های دودی غلیظ ، الگوهای زینتی مرموز ، موزائیک ، بافت های آبی وجواهرات براق و خطوط بلند متمرکزست.

همانطور که بالاتر گفته شد ، به دلیل نبودن محدودیت خاصی در انتخاب اجزای این استایل ، فقط افراد خیلی شجاع و جسور این سبک را پیگیری میکنند. در حقیقت ، تمرکز این استایل بر روی جذابیت بصری و جلب توجه زیادست. لباس هایی که طرح های پیچیده و شلوغ دارند با رنگ های تند و متنوع ،جواهرات خاص و کفش های غیر معمولی ترکیبهای کلی این استایل را میسازند.  الگو های زینتی ،موزائیک ها ، چاپ های گل و جنگل ، بافت های درخشان و زیورآلات زرق و برق دار زیبا و خیره کننده در همه اقلام استفاده میشوند.

اولین استفاده از استایل اگزوتیک به روم باستان بازمیگردد. جامعه ثروتمند روم علاقه بسیاری به استفاده از پوشش متفاوت و عجیبی داشت که از کشورهای خارجی به سرزمینشان وارد میشد. چند دهه است که باز هم این استایل طرفداران زیادی پیدا کرده و بسیاری از آن استفاده میکنند.

در این نوع از پوشش ، آیتمها پر از رنگ های شاد ، سرزنده و هیجان انگیز هستند و حتی از پارچه های با ترکیب چند رنگ مثل رنگین کمانی و ابر و بادی استفاده میشود. در این سبک بعضی از اجزا به طور اغراق آمیزی بزرگ هستند. دوخت پارچه ها و آیتم ها می تواند خیلی پیچیده و عجیب باشد و حتی آرایش مو و اکسسوری های مربوط به مو هم غیر معمول هستند. اکسسوری ها در استایل اگزوتیک بخش مهمی از این سبک را تشکیل میدهند و قسمت جدایی ناپذیر این استایل محسوب می شوند .طرفداران اگزوتیک از زیورآلات بزرگ و دستساز با طرح ها و رنگ های مختلف که اغلب خیلی براق و توی چم هستند ،استفاده می کنند و النگو های پهن همیشه پرکاربرد هستند. طراحان سبک اگزوتیک می توانند جواهرات با طرح های پیچیده و شلوغ را به لباسها اضافه کنند اضافه کنند تا در مخاطب حس لباس های خاورمیانه یا هندی را با هر لباس دیگری ترکیب کنند. به طور کلی تمام قوانین پایه استایل کردن لباس ، در استایل اگزوتیک متفاوت است. زیاده روی در همه چیز مجاز است و میتوانید از هر المان پیچیده ای استفاده کنید.

برند ها و طراحان معروف استایل اگزوتیک بالمین(balmain)، الکساندر مک کوئین (alexander Macquin) ، دولچه و گابانا (Dolce & Gabanna )، مشینو (Mashino)و میسونی (Missoni )برخی از طراحانی هستند که همه ساله لباس ها و طراحیهای عجیبی را در هفته های مد به نمایش میگذارند.

در آخر فراموش نکنید کلید استفاده از اگزوتیک استایل داشتن اعتماد به نفس و لذت بردن از تنوع در پوشش است. در انتها عکسهایی منتخب از این استایل را با هم میبینیم.

 

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: