هفته مد مردانه لندن

صحبت در طول هفته مد لندن ممکنه با عدم وجود طراحان بزرگ ، برنامه پراکنده و مدت زمان برگزاری این رویداد جدا باشه، با این وجود ، یک مورد که همه میشه در مورد آن اتفاق نظر داشته باشن اینه که استعداد طراحان لباس مردانه در لندن هنوز قوی هست. با طراحان تازه کار واقعاً لحظه های خود را برای درخشش با مجموعه های پاییز و زمستان ۲۰۲۰ می گذرانن. طرح های Feng Chen Wang یکی از استعدادهایی که سردبیران و خریداران از آن هیجان زده بودن، فنگ چن وانگ بود، همه موافق بودن که لباس مردانه چینی هفته مد لندن که یک طراح فارغ التحصیل از کالج رویال هنر فارغ بوده، بسیار تماشایی هست،چون طرح های او نه تنها طراحی شگفت انگیزی را ایجاد می کنه بلکه نظر هر فردی را به خود جلب می کنه. برای پاییز و زمستان سال ۲۰۲۰ ، فنگ چن وانگ با الهام از سفر اخیر خود به کوه های Wuyi، در استان شمالی فوجیان، چین، در نزدیکی زادگاه خود ، جایی که طلوع آفتاب را می توان تماشا کرد و رنگ های سپیده دم را دیده بود، طراحی کرده است.

مجموعه‌ای از سایه های جذاب  تیره  مانند خاکستری های یخی و بلوز که باعث ایجاد رنگ های روشن تر و گرم تر مانند قرمزهای آتشین می شه.این رنگ ها ، با رنگدانه های ایجاد شده از چای گیاهی ، با ترکیباتی که از لباس محلی او در فوجیان تهیه شده ، دوخته شده که وانگ میگه نه تنها جایگزینی پایدار برای رنگ لباس سنتی ارائه میده بلکه به اقتصاد زادگاه او نیز کمک می کنه. این رنگدانه طرح های تکه تکه ایجاد می کنه و رنگ در سراسر پارچه متناسب با تأثیر لباس های خیابانی از روپوش های تیره با شانه‌های اغراق آمیز تا شلوارهای پیوست شده و لبه های دندانه دار برخورداره.

در این فصل همچنین ادامه کاوش در میراث چینی وی ادامه داشته ، جایی که او نام  شخصیت های چینی را که از آن تشکیل شده ترسیم می کند ، این شخصیت ها انتزاعی هستند و سپس از طریق لایه بندی پارچه ذکر می شن ، او توضیح میده که باید به شخصیت های مختلف چینی پرداخت. نوشته شده ، “یک ضربه به یک بار” در سراسر کت ، کاپشن پف دار ، لباس بافتنی و پیراهن ، که همه دستباف هستند. او همچنین با پپسی همکاری داشته از این رو عناصر رنگی قرمز و آبی را به طرح های اسپرت ، در میان پالتو های بلند ، پالتو و شلوار، کت و شلوار ، تی شرت و کیف را اضافه کرد.

Bianca Saunders

Bianca Saunders مهمانی های رقص را برای جلوگیری از “Videolight” خود در پیشگیری از پاییز و زمستان ۲۰۲۰ در طول هفته مد لندن، دوباره به نمایش گذاشت تا آنچه را او “مجموعه ای کاملاً شخصی” گفته میشه، الهام گرفته از ریشه های سیاه کارائیب با تمرکز بر جنبش طراحی کرده. ساندرز در یادداشت های نمایش خود توضیح می دهد:

“این مجموعه ای درباره پیشینه من ، درباره میراث من ، در مورد میراث سیاه کارائیب است.”

“من از حاشیه ها استفاده کردم ، چیزهایی که منحنی است و همیشه بازی با جنسیت  و اینکه چگونه لباس های مردانه می بینیم، رو به رو می باشد.این مجموعه مرزهای جنسیت را بالا می برد، در حالی که یک احساس مدرن را برای لباس های مردانه متناسب، با طرح هایی که روی جزئیات متمرکز شده اند، از یک کت بلند و شلوار که دارای شانه های محکم با پلاکت پوشانده است، برداشته، به طوری که هیچ دکمه ای در کار نیست و کیفیت طراحی که همچنین در پیراهن ها به نمایش در می آید “

در حالی که پیراهن های دیگر در کنار آن کهنه به نظر می رسن و انگار آویزان شدن چون فرد دست خود را در جیب شلوار خود قرار داده است، به خوبی جلوه می کنه .سایر ویژگی های ایستاده شامل جوراب های شلواری با بند دور کمریه و باعث می شه طراحی به شکلی از پارچه تبدیل شه، در حالی که تمام شلوار جین در داخل درزهایی که داره که به سمت خارج کشیده می شه و باعث ایجاد احساس حرکت مداوم میشه.

کاپشن های خالی از سیم از طریق درزهای افقی خود عبور می کنن. برای ایجاد یک شبح که به نظر می رسه حرکت متوقف شده را ببینیم ساندرز همچنین می تونه در حال تست با آخرین مجموعه باشد که شامل جلیقه های بلند و کمر برش داده شده  به زانوهای مدل، در حالی که تی شرت ها به صورت جمع شده هستن، باشه. این طراح در حال ظهور نیز برای اولین بار لوازم جانبی را معرفی کرده که کیف هایی با سیم در قاب آنها برای “نگه داشتن شکل های بی پایان ” ، همچنین روسری های ابریشمی ، و همکاری در بحث کفش با Hernan Guardamagna را دربرمی گیره.

درکل در هفته مد لندن پیشرفت زیادی نسبت به قبل داشته. طراحان جدیدی اومدند که طرح های زیبایی را به نمایش گذاشتن و تونستن تماشاگران از این نمایش زیبا متحیر کنن  از یک سو بیانسا ساندرز با طرح های جذاب خود وارد میدان شد و در سوی دیگر فن ونگ چانگ با لباس های بومی چینی خود توانست توجه بسیاری را جلب کنه. تمامی این موارد نشان میده که در هفته مدل لندن پیشرفت قابل توجهی صورت گرفته .

انتظار داریم در هفته مدهای لندن بعدی این طراحان جدید برتعدادشان اضافه بشه و با سبکی جذاب وارد کارزار طراحی و مد بشن. مدی که از نوآوری برخورداره و ایده های جدیدی را نسبت به قبل دربرمی گیره. بنابراین میشه شاهد پیشرفت بزرگی نسبت به قبل بود.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: