ترند در لغت به چه معناست؟

لغت شناسی واژه ی ترند

ترند (trend) کلمه ی انگلیسی به معنی گرایش ، تمایل ، تحول است. مصداق این کلمه در فشن ایده ها و پیشنهاداتیه که برندهای بزرگ و صاحب سبک توی کالکشن هاشون به عموم مردم ارائه میدن . تعدادی از این ترندها از طرف عموم پذیرفته میشه و تعداد زیادی ازش استفاده میکنن و تعدادیش هم مورد توجه قرار نمیگیره . شاید واستون جالب باشه بدونید این توربان ها که این روزا حسابی تو ایران ازشون استقبال شده رو کدوم برند پیشنهاد داده .اترو (Etro) یکی از برندهاییه که این توربان ها رو توی کالکشن بهار و تابستان ۲۰۱۹ استفاده کرده .

تفاوت مد و ترند هر مد زمانی ترند بوده اما هر ترندی الزاما تبدیل به مد نمیشه . اگر استقبال زیادی از یک trend بشه اون رو مد میگن . اما اگر نظر مردم رو جلب نکنه به فراموشی سپرده میشه و به مرحله ی مد شدن نمیرسه . پس میشه گفت که ترند یه مرحله قبل از مده . به طور مثال امسال اکثر برندها از گوشواره های بزرگ استفاده کردن . وقتی افراد زیادی به پیروی از این پیشنهاد از گوشواره های بزرگ استفاده کنن میتونیم بگیم که گوشواره های بزرگ (مد شده) !

معمولا افراد جوامع مختلف بر اساس فرهنگ و جامعه ی خودشون ترند ها رو میپذیرن و یا رد میکنن . مثلا ترندی که توی جوامع مذهبی پذیرفته میشه با ترندی که جوامع مدرنتر میپسندن کاملا متفاوته . معمولا برندها توی طراحی های ترندهاشون سعی میکنن سلیقه و فرهنگ اکثریت جامعه رو در نظر بگیرن . در حدی که گوچی همین اواخر به خاطر مشکلات پیش اومده ، درخواست استخدام طراح از اقصی نقاط دنیا رو داده بود .

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: