ترند شدن در صنعت پوشاک

ترند شدن در صنعت مد و فشن

حتما تا به حال با واژه ترند روبه رو شده اید و این سِوال برای شما پیش آمده که ترند به چه معناست؟ معنای ترند چیست و کاربرد آن در دنیای مد چیست؟  ترند (trend) در لغت به معنی روند و گرایش است.ساده ترین معنای ترند فراگیر شدن و رواج یافتن یک بحث است. اما ترند در حوزه های مختلف معانی مختلفی دارد.

ترند شدن در صنعت مد و فشن یعنی چه؟

درواقع هر چیزی که در یک بازه ی زمانی خاص مد بشود و یا قرار باشد که مد شود را “روند مد” و یا ترند می گویند. ترند می تواند در حیطه ی پوشاک ،استایل ،معماری،سبک زندگی و ….باشد.ترند ها بسیار سریع تغییر می کنند و اکثرا در بازه های زمانی ۳ ماهه و با تغییر فصل تغییر می کنند. ترند شدن در مد، یعنی شروع روند جدیدی در حوزه مد که در یک بازه زمانی زمانی خاص، بسیار دیده میشه و استقبال فراوانی از آن به وجود می آید که این موضوع می تواند جهانی باشد یا منطقه ای و مربوط به بخش های خاصی از جهان یا حتی یک کشور باشد. پیش بینی مد و ترند برای پیش بینی مد و ترند ابتدا باید سوالات زیر را پاسخ دهید.

مد امسال چیست؟ رنگ سال چیست؟ اکسسوری های  سال چیست؟پاسخ به این سوالات باعث میشود شما بتوانید برای طراحی های خود موفق تر عمل کنید و در زمینه مد و پوشاک فروش بهتری داشته باشید.

۱.مد امسال چیست؟

اکثر ما به ترندها علاقه داریم و دوست داریم طبق آخرین مد روز لباس بپوشیم.دانستن ترندها هم به طراحان لباس برای طراحی های خود و هم به دوستداران مد و پوشاک در شروع هر فصل  کمک میکند. نگاهی به ترندهای لباس و پارچه ۲۰۱۹ پوست حیوانات پوست حیوانات هیچگاه از مد و ترند نمی افتد و سالهاست مورد علاقه دیزاینرهاست.این پترن ها بر خلاف تصور ما، برای رده سنی جوان ها مناسب تر از افراد مسن است که نشانه قدرت و استقلال است  و از ترندهای محبوب پاییز و زمستان ۲۰۱۹ به حساب می آیند.از پوست های سبک تر برای پاییز و از پوست های سنگین تر برای زمستان استفاده کنید. لباس های پیلی دار اگرچه همه تصور میکردند که لباس و دامن های پیلی دار کم کم از دنیای مد خداحافظی می کنند، اما با آمدن ترند های جدید مشخص شد که آن ها همچنان جایگاه خود را در دنیای مد حفظ کرده اند.دامن و لباس های پلیسه مثل لباس های چهارخونه بسیار کاربردی و مناسب فصل بهار و زمستان هستند. زیر مانتویی یا پیراهن ترند زیر مانتویی می‌تواند در طرح‌هایی مانند طرح پلنگی، چهارخانه، خال خالی و راه دار و… برای مانتوهای جلو باز استفاده میشود و رنگ‌های طبیعی و خنثی مناسب ترین رنگ ها برای سال ۹۸ هستند.برای فصل پاییز و زمستان میتوانید از پارچه های پشمی و پنبه ای گرم استفاده کنید. لباس های اور سایز و بزرگ در ترند پاییز و زمستان ۲۰۱۹ پالتوهای پشمی اورسایز جایگاه ویژه ای پیدا کردند . اما مهمترین نکته در پوشیدن این مدل پالتوها انتخاب سایز مناسب انها با توجه به قد شماست، اگر قدتان بلند نیست بهتراست از پالتوهایی که قد آنها تا زیر زانو است استفاده کنید در غیر اینصورت باعث کوتاه دیده شدن قدتان می شوند.

۲.رنگ سال چیست؟

کمپانی پنتون، رنگ مرجانی را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ / ۱۳۹۸ معرفی کرد. موسسه پنتون که حدود ۲۰ سال است رنگ سال را انتخاب می‌کند، امسال برای انتخاب آن به زندگی زیر دریا تمرکز کرده و رنگ مرجانی را انتخاب کرده است.به گفته موسسه پنتون، رنگ امسال نمادی از شادی و خوش بینی بوده و عاملی برای برقراری گرما و صمیمیت در بین افراد است. ۳.اکسسوری های  سال یکی از متداول ترین اکسسوری های سال کمربند است که هم مناسب برای آقایان و هم برای خانم هاست. کمربند را میتوان از کاربردی ترین اکسسوری ها معرفی کرد. از کمربند میتوانید روی ترند پالتو و یا شنل یا شلوار استفاده کنید.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: