راهنمای استایل ماکسیمال

استایل ماکسیمال ، همانطور که از اسمش مشخص است، استایلی است که سعی دارد تا با استفاده حداکثری از پوشاک ، اکسسوری ها و طرحهای شلوغ، جلوه ای متفاوت را ارائه بدهد. بارز ترین ویژگی های این استایل، استفاده از لباس های چند لایه ای،استفاده از رنگ های تند و تعداد بسیار زیاد اکسسوری است. در ادامه مطلب به راهنمای استایل ماکسیمال می پردازیم و با استفاده از چه مواردی به یک استایل ماکسیمال جذاب درست کرد.

نگاهی کوتاه و اجمالی بر ماکسیمال و مینیمال در استایل ها معمولا نقاط مقابلی وجود دارند که کاملا بایکدیگر در تضاد می باشند. استایل ماکسیمال بر این باور است که باید با جزئیات بسیار و شلوغ کردن استایل به جذابیت رسید، اما استایل مینیمال همیشه سعی دارد تا زیبایی و جذابیت را در جزئیات کمتر و رنگهای مونوکرم ببیند. تضاد این دو استایل  می تواند فراتر از پوشاک باشد و حتی در جنبه های دیگر از جمله دکوراسیون ، زیر شاخه های دیگر هنر و …نمود پیدا کند. سبک ماکسیمال همیشه به دنبال رنگ های گرم می رود و هر چه محیط را شلوغ تر طراحی کنید، به سبک ماکسیمال نزدیک تر خواهید بود.

بسیاری از کارشناسان حوزه معتقدند که پیدایش سبک ماکسیمال ریشه در تاریخ هنر و اعصاری همچون باروک و روکوکو دارد و به مرور زمان و متفاوت شدن زندگی کمرنگ و کمرنگ تر شده است. جلوه ی پرزرق و برق و نسبتا تجملی ماکسیمال روکوکویی نمادی از ثروت بود. در چند سال اخیر این طرز فکر به دنیای مدرن و بخصوص دنیای مد و فشن بازگشتی داشته و در جاهای بسیاری از آن استفاده شده است.

 

سبک مینیمالیست را می توان نماینده ای قشر مرفه، خاص و ثروتمند هر جامعه ای در نظر گرفت. استایل های ماکسیمال به دلیل استفاده از چند لایه لباس و تعداد بسیاری اکسسوری معمولا استایل گران قیمتی است.  برای داشتن استایل ماکسیمال در ابتدا بهتر است به طور دقیق با ویژگی های استایل ماکسیمال به خوبی آشنا شویم. اصلی ترین ویژگی های این سبک شامل انتخاب ساده لباس، نقش بسیار مهم اکسسوری، متفاوت بودن، استفاده از رنگ های جذاب و تند و ترکیب آنهاست. با انتخاب چندین تکه لباس متفاوت با رنگ و طرح های مختلف استایل اغلب ماکسیمال درست ایجاد میشود. در این استایل از اکسسوری های مناسب مانند کیف های بزرگ می توان استفاده نمود . و در انتخاب سایر اکسسوری ها مانند کفش ، روپوش ، عینک ، ساعت و … نیز المانهای دیگر این استایل هستند. این استایل به علتهای ذکر شده داری زیبایی دوچندان و تنوع بسیاری زیادی است و به همین علت بین دوستدارن فشن و مد جایگاه مخصوصی دارد.

در سالهای اخیر استفاده از رنگهای نامتعارف تر در استایل ماکسیمال مرسوم تر از قبل شده است. رنگهای نئونی هم در این استایل بسیار پرکاربرد هستند و در سالهای اخیر تعداد زیادی از طراحان و برندهای متفاوت از آنها استفاده کرده اند.

بسیاری معتقدند استایل ماکسیمال مناسب فصول سرد سال است. لایه لایه بود لباسها اغلب موجب گرم بودن استایل ها میشود ولی با استفاده از پارچه های مختلف و این موضوع که آستین پیراهن تان از جیر باشد ولی جلوی پیراهن گیپور، استایل های زیبایی برای شما ایجاد میکند. سبک ماکسیمال در دکوراسیون منزل هم کاربرد گسترده ای دارد. اگر از سادگی و یکنواخت بودن دکور منزل تان چندان لذت نمیبرید، بهترین گزینه برای شما اجرای سبک ماکسیمال در دکوراسیون است. در دکوراسیون منزل تان با این سبک باید هر چقدر که می توانید منزل تان را شلوغ کنید،گاهی به هم ریختگی نیز جزء ذات این سبک می باشد.

 

 

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: