تیپ و استایل نیمه رسمی آقایان

معمولا برای آقایان تفاوت بین استایل های رسمی و نیمه رسمی دچار مشکل می شود، چون آگاهی از این موضوع که باید در چه موقعیت هایی ست های کاملا رسمی داشته باشیم یا نداشته باشیم خود یک موضوع سوال برانگیز است.بعضی از  ست های آقایان مانند کت و شلوارهای مراسم های رسمی و یا لباس دامادی برای آقایان باید بسیار رسمی باشند اما بعضی موقعیت ها هستند که نیازی نیست به این شدت رسمی باشد. در استایل نیمه رسمی مردانه بر دوخت های عالی توجه شده است.

در مرحله اول پارچه کت و شلوار و دوخت مناسب می تواند به چشم بیاید. به ویژه برای انتخاب های روز سعی کنید از رنگ های خنثی استفاده کنید که به راحتی بتوانید با همه ی رنگ ها ست کنید.برای کت در ست های نیمه رسمی بلیزرها مناسب ترند که در رنگ های کلاسیک برای شما کارساز است. با اضافه کردن اکسسوری ها به آن می توانید این سبک را کامل کنید.برای شلوار از شلوارهای فیت استفاده کنید که قالب تن شما باشد. در ست های نیمه رسمی نیز می تواند رنگ شلوار و کت ها می تواند متفاوت باشد.

مچ دستتان را دکور کنید حتماً از یک زینت برای دست خود استفاده کنید چون مچ دست خالی در آقایان بسیار خسته کننده است. بهترین انتخاب استفاده از یک ساعت است. سعی کنید یک ساعت خوب خریداری کنید. اگرنمی خواهید هزینه زیاد برای خرید ساعت‌هایی متناسب با تمام لباس‌هایتان باشد را کنید بهتر است یک ساعت باکیفیت و نیمه اسپرت داشته باشید که بتوانید آن را با تمام لباس‌هایتان ست کنید.انتخاب دیگر شما مچ‌بندها و دستبندها هستند. چرم انتخاب مناسبی برای آقایان است. یک دستبند چرم مشکی یا قهوه‌ای می‌تواند تیپ اسپرت شمارا تکمیل کرده و به آن زینت ببخشد.

از اکسسوری ها استفاده کنید. اکسسوری ها، وسایل شخصی هستند که غالباً به‌طور جداگانه از لباس و به‌عنوان زینت و تکمیل‌کننده تیپ و استایل شما مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته بسیاری از آن‌ها نیز به‌ منظور رفع نیاز و به‌ وقت آن استفاده می‌شوند. ازجمله اکسسوری هایی که بین آقایان محبوبیت زیادی دارند می‌توان به کمربند، ساعت، کروات، عینک، دستکش، کیف پول، زیورآلات، شال و پاپیون اشاره کرد که در صورت استفاده به‌جا و هماهنگ با لباس شما می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.بعضی اکسسوری‌ها مانند کلاه، شال و دستکش، نه‌تنها مکمل یک تیپ مردانه شیک است بلکه محافظ شما در برابر محیط هم هستند. در فصل زمستان می‌توانید مناسب با پوشش روزانه خود کلاه و شال نیز تهیه کنید تا هم شیک به نظر برسید و هم از گرفتاری به بلای آنفولانزا در امان بمانید.

در استایل نیمه رسمی مردانه کیفیت کفش ها یک امتیاز مثبت کفش ها اولین چیزی است که در تماس چشمی قرار می گیرد ، کیفیت آنها و تمیزی آنها یک نکته حیاتی در تمامی استایل ها می باشد.برای ست های نیمه رسمی تان می توانید از جنس های جیر، مخمل و چرم استفاده کنید. هم چنین می توانید از کفش های لبه گرد نیز استفاده کنید. اما در ست های رسمی مستلزم کفش های رسمی تر می باشد. در استایل نیمه رسمی مردانه موظف به استفاده از کراوات نیستید البته کروات می تواند نمای جالبی ایجاد کند اما شما مجبور به استفاده از آن نیستید، هنگام استفاده از کروات نیز می توانید از مدل های طرح دار و کروات های کژوال و راحتی تر استفاده کنید. در استایل نیمه رسمی مردانه مناسبت های شب و روز متفاوت اند مثلا برای مهمانی های روزانه شما می توانید از یک بلیزر کتان و لباس های طرح دار استفاده کنید اما در شب باید لباس شما به سمت رسمی تر شدن تمایل داشته باشد. کت و شلوار شما در مناسبت های شب باید تیره تر و اکسسوری ها نیز رسمی تر باشند.

در استایل نیمه رسمی مردانه از توجه به جزییات غافل نشوید مثلا سگک کمربند ، ساعت مچی و حتی دستمال جیبی برای رسمی تر به نظر رسیدن یا هر چیزی که مطابق با سلیقه شما باشد. هر فردی در استایلش یک امضایی دارد که منحصر به خود او می باشد. اعتماد به نفس داشته باشید هیچ‌چیزی برای یک مرد به اندازه اعتمادبه‌نفس او جذابیت نخواهد داشت. شاید شما لباس فوق‌العاده‌ای پوشیده باشید یا لبخندی همچون تصویر یک سوپراستار بر جلد مجلات داشته باشید؛ اما درصورتی‌که اعتمادبه‌نفس کافی نداشته باشید تمام این‌ها ارزش و تأثیرگذاری خود را از دست می‌دهند.اگر یاد بگیرید احساس بی‌نظیری نسبت به خودتان داشته باشید همه‌چیز آسان می‌شود. به جذابیت خود ایمان داشته باشید تا نیمی از مسیر جذابیت را طی کنید. بعدازآن کلمات و حرکات شما تماماً هماهنگ شده و حس خوش‌مشربی درونتان بروز می‌کند و همه‌چیز برایتان لذت‌بخش می‌شود. این همان جوهره جذابیت است که به کمک آن قادر خواهید بود همه را تحت تأثیر قرار داده و در هر مجلس و جمعی بدرخشید.

نیاز نیست حتماً کفش اسپرت بپوشید بعضی آقایان تصور می‌کنند که برای داشتن یک تیپ اسپرت بی‌نقص حتماً باید کفش‌های اسپرت پا کنند. البته این مسئله تا حدودی به سلیقه افراد برمی‌گردد اما اجبار و بایدی در کار نیست. شما می‌توانید تیپ اسپرتی داشته باشید اما یک کفش مردانه نسبتاً رسمی هم به پا کرده باشید. کفش‌های کالج ظاهر میانه‌تری دارند و هم با استایل های رسمی و هم اسپرت قابل ست کردن هستند.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: