بررسی استایل راکر

استایل راکر گروه رامونز

استایل راکرها نشات گرفته از موسیقی معروف و محبوب راک است که در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد. موزیک راک سالهاست که یکی از اصلی ترین بخش های صنعت سرگرمی جهان را تشکیل میدهد و علاوه بر محصولاتی که در این زمینه به فروش میرساند ، خرده فرهنگ پرطرفداری است که زیرشاخه های بسیاری داشته و سبکی از زندگی است.

هویت اعتراضی موسیقی راک و هیجانی که بر فضای آن حاکم است ، در استایل پوشش آن هم نکته اصلی است. هنرمندان فعال در این سبک تاثیر بسیاری در شکل گیری این سبک از پوشش شدند و هنوز تاثیر عمیقی بر مخاطبان خود دارند. استایل راکرها که از اواسط دهه پنجاه میلادی دیده شد و به مرور زمان پیشرفت کرد ، لباسهایی خارج از عرف زمانه خود را به جامعه معرفی کرد. کاپشن های چرم موتورسواری و شلوارهای چسبان چرم که حتی بعضی طرفداران آتشین این سبک در تابستان هم از آنها استفاده میکنند ! در کنار آن مدل مو و دستبندها و اکسسوری های عجیب که با روحیه طغیانگر موزیک راک تلفیق شده است ، در دهه پنجاه و شصت میلادی استایلی را شکل میداد که از نظر مردم عادی بسیار متفاوت و خارج از چهارچوب بود.

عناصر تشکیل دهنده یک استایل راکر میتوانند خیلی ساده و مینیمال باشند ؛ تی شرت ساده تیره ، کت چرم موتورسواری و شلوار جین. اما فراموش نکنید استایل راکر علاوه بر داشتن زیرشاخه های بسیار زیاد میتواند چهره های خیلی متفاوتی به خود بگیرد. شلوارها و کمربندهای چرم که میتوانند دست دوز یا با جزییات فراوان باشند ، کت های جین آستین دار یا آستین حلقه ای در رنگها ، پترن ها و حتی طرحهایی که اغراق آمیزند ، کفش های کتانی high top یا ساق دار ، انواع پوتین ، تی شرت هایی که روی آنها شعار یا لوگوی یک گروه موسیقی خاص چاپ شده است و … آیتم هایی هستند که بدون دردسر ، هر پوششی را به استایل راکر تبدیل میکنند. رنگ غالب در این استایل ، سیاه است ولی طیف های خاکستری-نقره ای هم پر استفاده هستند ولی قانونی برای استفاده نکردن از رنگهای کلاسیک و سنگین وجود ندارد و این به اشتباه در بین مردم جامعه جا افتاده است که طرفداران راک فقط باید سیاه بپوشند و حالتی غمگین داشته باشند.

در بخش اکسسوری هم مثل پوشیدنی های دیگر راکرها ، چرم یکی از پر رنگ ترین المان هاست. دستبندهای چرمی که با بدلیجات متنوع تزیین شده اند را در دست اکثر هنرمندان و سلبریتی های این سبک میبینید. انگشترها و گردنبندهای نقره و کلا با رنگ متالیک هم پرکاربردند. خلاصه میتوانید از تعداد زیادی اکسسوری در کنار هم استفاده کنید و از شلوغ بودن و تعداد زیاد دستبندها یا انگشترهایتان اصلا نترسید.

مدل مو در بین راکرها بسیار متنوع است. مدل موهای کلاسیک دهه پنجاه و شصت ، گزینه های کلاسیک تر و سنگین تری هستند ولی همانطور که میدانید خیلی از آقایان علاقه مند به این استایل موهای بلندی دارند. موهای بلند طبیعی هم برای خانمها و هم برای آقایان محبوب ترند ولی بعضی ها بافتن مو را ترجیح میدهند. آرایش تند و تیره در این استایل بسیار محبوب است.

در آخر باید گفت ؛ این استایل هم مثل بسیاری دیگر از سبکهای پوشش در فشن برای هر دو جنسیت و بخصوص برای افرادی که یاغی تر و خارج از عرف لباس میپوشند ، بسیار مناسب است.

 

 

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: