استایل اسپرت (Sportswear)

استایل اسپرت استایل ورزشی

استایل اسپرت یا همان Sportswear ، به سبکی از پوشش گفته میشود که علاوه بر راحتی آیتم ها ، از لباسها و وسایل ورزشی گرفته و یکی از مهمترین بخشهای استریت استایل را تشکیل میدهد. این سبک از پوشش برای تمامی سنین و برای هردو جنسیت کاربرد زیادی دارد و حتی بسیاری از آیتمهای مورد استفاده در آن ، هم برای خانمها و هم برای آقایان قابل پوشیدن است. البته باید در همین ابتدا گفت که استایل Sportswear تفاوتهای اساسی با کژوال دارد و برخلاف تصور عموم ، این دو نوع از پوشش یکی نیستند.

رنگ و طرح در این استایل محدودیتی وجود ندارد. در استایل اسپرت شما میتوانید رنگ و طرحی استفاده کنید. در گذشته بیشتر از رنگهای شادتر استفاده میشد اما در دنیای فشن مدرن ، همه رنگها از تیره ترین تا روشن ترین طیف در استایل اسپرت استفاده میشود. پارچه های قابل استفاده در این استایل باید بسیار راحت و منعطف بوده تا مصرف کننده بتواند در آنها تحرک زیادی داشته باشد. این لباسها به علت تعرق زیاد باید پارچه های با کیفیت داشته باشند که تنفس داشته باشند ، کشی بوده و مقاوم باشند. در سالهای اخیر فناوری های نانو و دوختهای جدید هم نوآوریهایی بوده که در این استایل بسیار پرکاربردند.

در این سبک از پوشش از شلوارهای گرمکن ورزشی بسیار استفاده میشود. هودی ها و سویشرتهای اور سایز و راحت هم آیتم های دیگر اسپرت هستند که اغلب با کتانی های ورزشی ست میشوند. وقتی از این استایل استفاده میکنید باید تا حد ممکن لباسهایی را بپوشید که برای قدم زدن و دویدن در هوای آزاد و یا ورزش کردن در باشگاه از آنها استفاده میکنید. خانمها دست یازتری در انتخاب استایل اسپرت دارند چرا که میتوانند از دامنهای اسپرت ، لگ های ورزشی و از این دست لباسها استفاده کنند. شلوار های جین کلاسیک و اسکینی را هم فراموش نکنید.  انواع شلوارک و جوراب های ورزشی برای این استایل طراحی میشوند و بسیار کاربردی و زیبا هستند.

 

در زمینه اکسسوری ، استایل اسپرت استفاده از زیورآلات خیلی توصیه نمیشود اما  میتوان به صورت دلخواه از ساعت های مچی با بند های سیلیکونی،ساعت های گام شمار و اسپرت مناسب این استایل در پوششتان استفاده کنید. هدبند،کلاه های آفتابی لبه دار و یا کلاه هایی که فقط نقاب دارند هم در سبک اسپرت بسیار محبوند .

در پایان باید گفت این استایل هرچند در ابتدا برای ورزشکاران طراحی شده است ولی برای همه افراد مناسب بوده و میتوانید روزهایی که نیاز به پوششی راحت دارید ، با خیال راحت آن را به کار ببرید.

 

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: