استایل رترو چیست؟!

استایل رترو

در ایتدا باید گفت لغت رترو، پیشوندی در زبان لاتین است که معنی “چیزی در گذشته” و یا “قدیمی” میدهد و  همانطور که میدانید این کلمه در فرهنگ پاپ امروزی کاربرد زیادی دارد. تاریخچه سبک رترو به دهه ۱۹۶۰بازمیگردد. در این دوره رترو سبک از پوشش شد که توسط  مورد توجه بسیاری از طرفداران فشن قرار گرفت. لباسها و آیتمهای رترو به طرح‌ها ، نقش‎‌ها و ستهایی که الهام گرفته از گذشته باشند ، اشاره میکند.

بسیاری از مردم سبک رترو را با استایل وینتیج میگیرند. دلیل این اشتباه هم استفاده از المانهای قدیمی در پوشیدنیهاست ولی در واقع وینتیج و رترو با هم فرقی اساسی دارند. طرفداران استایل وینتیج ، از المانهای گذشته در پوشش خود استفاده میکنند تا حال و هوای دوره ای خاص را به نمایش بگذارند و از هرگونه لباس کهنه ، دسته دوم و هرگونه آیتمی که مستقیما از آن دوران باشد استفاده میکنند در حالیکه رترو سبکی از پوشش است که در آن از لباسهای قدیمی در طراحی و تولید الهام میگیرند و با آن استایلی جدید میسازند.

پس با توجه به تعریف بالا شما میتوانید از عناصری مانند یقه اسکی هایی که تازه تولید شده اند ولی شما را به یاد لباسهایی در دهه هفتاد میلادی می اندازند استفاده کنید. جین های دمپا گشاد و روشن ، دامن های بلند با رنگهای پاستلی یا پترن پوست حیوانات که به دهه شصت تعلق دارند. دهه هشتاد و رنگهای تند و نئونی هم سوژه خوبی برای ساخت یک ست زیباست. لباسهای چرمی با تی شرت های ساده یکی دیگر از المانهایی است که همه میتوانند با آنها استایل رترو بسازند. کفشهای نیمه کلاسیک ، چرمی و ساق دار از دیگر موازدی است که میتوانید از آنها استفاده کنید. اگر به دهه هشتاد میلادی علاقه دارید ، کفش های کتانی سفید و های تاپ یکی دیگر از گزینه های محبوب است که با شلوار جین با بافت درشت و کاپشنهای اورسایز رنگی میتواند هرکسی را به این دوران دوست داشتنی ببرد.

 

دست شما در آرایش مو و صورت هم بسیار باز است. میتوانید از مدل موهای سشوار کشیده و آرایش های خوش رنگ و لعاب دهه شصتی گرفته تا موهای پف دار و آرایش های تیره دهه هشتاد لذت ببرید. فقط باید به یاد داشته باشید که در استایل رترو بهتر است استایل مو و لباس شما ، هر دو به یک دوره زمانی تعلق داشته باشند.

در بخش اکسسوری ها هم اوضاع همینطور است. زرق و برق دهه هشتاد و سادگی و شیک بودن دهه شصت میتواند بسیار جذاب باشد و با هماهنگ کردن وسایل مورد استفاده با لباسهایتان ، در تمام جمع ها به طرز متفاوتی حضور خواهید داشت.

به طور کلی استایل رترو توسط کسانی خلق شده که علاقه خاصی به گذشته ای خاص و یا لباسهای آن دوره دارند و راهکار خوبی برای ماجراجویی کردن در نوع پوشش شماست. فقط تفاوت بین رترو و وینتیج را فراموش نکنید ، این استایل به گذشته خیلی پایبند تر و وفادار ترست. در آخر چند عکس را با هم مرور میکنیم که میتوانید از آنها الهام بگیرید.

 

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: