استایل ویمسیکال چیست ؟

شاید اسم سبک ویمسیکال در فشن تا به حال به گوشتان نخورده باشد. طبق تعریف دیکشنری فشن، این استایل زاییده خیال‌بافی و بلندپروازی است. رنگ های متنوع، میکس و مچ تکه ها، ترکیب پترن ها و بافت پارچه ها در این استایل، آن را به سبکی خیال آمیز تبدیل کرده است. در سبک ویمسیکال رنگ سیاه را جز در طراحی ها یا دیتیل های بسیار جزئی نمی‌توان دید و به جای آن بیشتر رنگ های آبی، سبز و صورتی روشن به کار میرود. در کمد شخص ویمسیکالیست، طیف گسترده ای از رنگ ها و پترن ها در پوشاک و اکسسوری ها به چشم میخورد. پترن های محبوب این سبک ، شامل گل‌گلی، نقطه دار و تو‌پ‌توپی هستند.

استایل ویمسیکال از اینکه از چارچوب استایل جامعه خارج شود ترسی ندارد و از بودن در مرکز توجه دیگران لذت میبرد. در کل، سبک ویمسیکال را می‌توان «جسارت بازی با فشن» تعبیر کرد.

همانطور که بالاتر گفته شد ، ترکیب رنگ های شاد و سرزنده، یکی از خصوصیات اصلی سبک ویمسیکال است. این رنگ ها به خصوص در فصل تابستان طرفداران زیادی دارد. کیارا chiara ferragni سوپرمدل مشهور ایتالیایی یکی از پیروان سرسخت این سبک استایل است و با سر زدن به پیج این مدل میتوانید استایلهای زیبایی را ببینید. در استایل ویمسیکال، از رنگ های سفید یا طوسی بسیار روشن به عنوان رنگ خنثی استفاده شده و دامن های بلند با پترن های رنگی در استایل ویمسیکال یکی از آیتم های اصلی است. در کنار آن دامن های کلوش و بلندی که در رنگ های شاد و پترن های دخترانه و رنگی طراحی ‌می‌شوند را تصور کنید.

کت های بلند یا statements coat ها در استایل ویمسیکال یکی دیگر از آیتم های محبوب هستند. کت های بلند با دوخت ساده که در دیکشنری فشن فارسی به پالتو معروفند.  رنگ این پالتوها در طیف رنگی شاد روشن صورتی-لیمویی-نارنجی-بنفش-سبز و با پترن های ساده و دخترانه طراحی می‌شوند و ترکیب این پالتو ها را می‌توان با شلوارهای اسکینی ویا بدون شلوار با چکمه های نیمه بلند یا پاشنه بلندهای کلاسیک بسیار چشم نواز و زیبا میشود.

یکی از آیتم های محبوب در این سبک، لباس های خنک بلندیست که به نام پیراهن ها یا ماکسی های ساحلی شناخته میشوند. این نوع از استایل ، این ماکسی ها را در رنگ های تابستانه زنده و معمولا با پترن های گل‌دار تولید میکنند. کیف ها و صندل های حصیری با رنگ کرمی کم‌رنگ ترکیب های مناسبی در کنار این پیراهن ها که کمی ساده تر از بقیه اقلام مورد استفاده در این استایل هستند هم در این مواقع به کار می آیند.

سرهمی های کوتاه که با دامن یا شلوارک، با پارچه های خنک طرح‌دار برای فصل بهار و تابستان طراحی می‌شوند می‌توانند به راحتی استایلی ویمسیکال بسازند.

اگر تمایل به تغییر سبک پوشش خود به سمت سبک ویمسیکال را دارید، کفش های پاشنه بلند کلاسیک که در تمام رنگ ها پیدا می‌شوند؛ باید جز کمد شما باشند. انتخاب کفشهایی در رنگهای خنثی مثل نقره‌ای، طوسی، سفید، کرمی تیره و روشن انتخاب های مناسبی هستند که میتوانید با طیف گسترده ای از لباسهای دیگر ست کنید. در سبک ویمسیکال، حتی در فصل های سرد سال نیز این کفشها در ترکیب با پالتوهای بلند بسیار محبوبند.

پارچه جین آبی روشن و یخی، به دلیل داشتن فاکتورهای ویمسیکال در ساخت این استایل به خصوص در فصل تابستان بسیار پرکاربرد است. کت های نیم‌تنه ی جین رنگ روشن، کت های جین روشن ،دامن های جین گلدوزی شده و شلوارهای جین با تزئینات رنگی، هم از همین قاعده پیروی میکنند.

پترن پرطرفدار در این سبک، گل های خوش‌رنگ فراوان روی لباس است. این پترن  که به عنوان پترن فلورال شناخته میشود ، علاوه بر پرینت روی پارچه لباس، به شکل برجسته روی لباس ویا کیف، کفش و اکسسوری ها و به نوعی در تمام عناصر پوشیدنی دیده می‌شود.

یکی دیگر از پترن ها و رنگهای محبوب این سبک کنار هم قرار چند رنگ مثل رنگین کمان در کنار هم است. رنگهای اغلب شاد و زیبایی که در کنار هم جلوه ای اغلب دخترانه و لطیف به استایل میبخشند.

اگر استایل سبک ویمسیکال را میپسندید، از بابت ترکیب یک پیراهن گل‌گلی با دامنی راه راه و شاد ترسی نداشته باشید. حتی ممکن است دو آیتم استفاده شده هر دو پترن فلورال داشته باشند، اما رنگ و نوع گل های هر دو با هم متفاوت باشد.

به طور کلی باید گفت که این سبک برای شکستن چهارچوب های تعریف شده در حوزه فشن و مد بهترین گزینه است و برای داشتن استایلی متفاوت میتوانید از آن استفاده کنید. در آخر مطلب تعدادی نمونه از استایل ویمسیکال ، برای الهام گرفتن قرار داده شده است.

مطالعه این مطالب هم پیشنهاد می شود: